Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012 - 2013

Duben 2012

Richard Musil se po 11 letech vrací k muzice. Konečně má chuť dělat nové věci, zatím jako sólový zpěvák. Doma pomocí .mp3 Linear PCM Recorderu LS-11a počítavého programu Mixcraft 5.2 staženého z Internetu nahrává zatím pět skladeb: "Kritický okamžik", "Noční město", "Píseň kosmická" (báseň Jana Nerudy), "Cosi" (slavné "Something" Beatla George Harrisona s orchestrální smyčcovou aranží) a legendární "Most přes rozbouřené vody" Paula Simona a Arta Garfunkela.

Březen a duben 2012

Na konci dubna jsou stránky s titulem "Led Sezelim: děčínský hard rock a blues 90. let" prakticky dokončeny a na jejich vylepšování Richna neúnavně pokračuje prakticky denně.

26. dubna 2012

Richardovi se podaří vytáhnout po 2 letech Mílu z jeho bytu. U Richarda v bytě začnou spolu hrát na akustické kytary a zkouší si vzpomenout, jak hráli staré písně Led Sezelim. Zjistí, že to není tak jednoduché, jak si mysleli, a docházejí k názoru, že bude jednodušší skládat nové písně, než pracně zjišťovat, jak byly před 12 lety hrány ty staré. Velké problémy dělá i zdánlivě velice jednoduchá "Už toho mám dost", hit skupiny.

27. dubna 2012

Richard s Mílou procházejí nezrealizované texty ze šuplíku a narážejí na 14 let starý text "Tchýně" od Martina Zíky. Dohodnou se, že začnou neformálně, ovšem pod hlavičkou Led Sezelim, skládat nové písně a zkoušet, zatím bez větších ambicí na koncertování. Zkrátka, že to zkusí...

28. dubna 2012

Skladba "Tchýně" má svojí muziku v rythm´n´bluesovém stylu. Dvojice zkouší dále skladbu "Houby" skupiny Saze ze 60. let.

2. května 2012

Miloš Svoboda ze skupiny M. & J. Electic Blue zprovozňuje Mílovi combo a elektrickou kytaru. Dvoučlenná skupina se poloelektrizuje. Do hry vstupují i bicí programu Mixcraft 5.2, obsluhované Richardem, který současně hraje na starou španělku, upravenou na akustickou baskytaru. 

5. května 2012

Skupina je již tříčlenná. Milan Douda přijímá nabídku stát se opět členem Led Sezelim. Je dohodnuto, že bude hrát na baskytaru (několik let již na tento nástroj hraje bývalý kytarista ve své pražské skupině Krumpáče), aby se Richard, který se stejně jako Míla dostává do určité euforie, mohl věnovat čistě jenom zpěvu jako hlavní zpěvák skupiny. Osloveni ke spolupráci jsou i další bývalí členové Led Sezelim. Martin Zíka se omlouvá, neboť je pracovně silně vytížen, ale přeje skupině úspěchy. Honza Gorej, momentálně bubnující v Děčínském panoptiku, budoucí spolupráci při eventuálním koncertování skupiny nevyloučil s tím, že až přijde čas, rád repertoár se skupinou, která ovšem momentálně nemá zkušebnu, secvičí.

12. května 2012

Skupina zkouší poprvé ve třech, a to dvě nové písně "Tchýně" a "Hamlet", což je zhudebněný slavný Shakespearům Hamletův monolog "být či nebýt". 

Květen 2012

Skupina skládá a zkouší další skladby - svižnou bluesovku "Odcházím z domova" s textem Josefa Kainara a Richardovo "Oči ve tmě" ve stylu Davida Kollera. Z repertoáru rychle vypadávají "Houby", zvažuje se hratelnost písně "Nech toho" z repertoáru Jasné páky. Zkoušky začne navštěvovat také Zdeněk Pěnkava, který trojici přesvědčí, že by se měla vrátit i k některým osvědčeným starým hitům. Dohoda nakonec zní, že skupina se pokusí z každého alba "oprášit" jednu skladbu. První se začínají zkoušet "Mně se líbí", "Dveře" a "Boty". Hovoří se také o možném vystupování na jaře 2013, kdy bude Mílovi 60 let, jeho někdejší skupině Deformace 30 let a Led Sezelim 20 let. Zdeněk Pěnkava chce navíc uspořádat výroční koncert Led Sezelim v nové budově městské knihovny (na místě zbouraného Atlantiku). Ve hře je i společné vystoupení s Deformací v Praze, stejně jako s Milanovou pražskou skupinou Krumpáče, která má v repertoáru mimo jiné i oba legendární Milanovy hity "Veverka" a "Dráček".  

7. června 2012

Richard Musil se svojí dcerou Evou provádějí výběr videozáběrů z devadesátiminutové VHS kazety "Led Sezelim Story 1994 - 1995" a vyměřují časové střihy pro digitalizaci 20 obrazových i zvukových souborů a jejich převedení na první DVD, které je plánováno k vydání v roce 2013 k 20. výročí od založení kapely.

8. června 2012

Richard zadává u firmy Q-foto v Bezručově ulici v Děčíně-Podmoklech výrobu DVD podle přesně stanoveného písemného scénáře střihů z VHS kazety "Led Sezelim Story 1994 - 1995". Práce na 20 videoklipech mají být hotovy do konce září.

11. a 12. června 2012

Richard Musil pokračuje na vlastním sólovém projektu a nahrává písně "Krajina" a "Vláda čísel".

16. června 2012

První zkouška do plných, i když bez živých bicích, se koná u Milana Doudy na chalupě v Arnolticích, vesnici, kde Led Sezelim naposledy živě vystoupili v listopadu 2000. Zkouší se "Hamlet", "Odcházím z domova", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Mně se líbí", "Dveře" a dokonce i "Dům ztracených her". Vše se nahrává v digitálním formátu .mp3, stejně jako všechny předchozí zkoušky, a tak je zaznamenána i více jak 14-minutová instrumentální improvizace, která dostává pracovní název "Arnoltice čp. 89" podle adresy zkušebny.

19. a 21. června 2012

Kliment s Musilem skládají melodickou píseň "Jednou" v mollových tóninách na pěknou báseň Václava Hrabě.

25. června 2012

Richard Musil pokračuje na svých sólových skladbách. Vznikají zatím pracovní nahrávky dvou bluesovek - rychlejší "Bleus o kolejích" s textem Josefa Kainara a pomalejší "Dekomprese" z repertoáru Dr. Jane & Psycho-pac, raná básnička Jany Drvoštěpové.

6. července 2012

Richard Musil pracuje na textu písně "Něco z Alenky", inspirován stejnojmenným filmem režiséra Jana Švankmajera, která by měla být hudebně psychedelickým tématem námětu Lewise Carrolla a jeho Alenky v říši divů, zdánlivě knihy pro děti, ve skutečnosti však plné skrytých významů a možná i poselství.

7. července 2012

Skupina při zkoušce v Arnolticích pořizuje s "vypůjčeným" bubeníkem Cyrilem Korandou pracovní nahrávky skladeb "Hamlet", "Tchýně", "Odcházím z domova" a "Oči ve tmě". Poté si dává trio čtyřtýdenní dovolenou.

29. července 2012

Po zkoušce s Milanem Doudou, kde se stále piluje standardní repertoár hotových 5 písní, resp. po jeho odjezdu do Prahy, Mejla s Richnou ještě dalších 6 hodin pilně pracují na skládání nového materiálu. Rozpracována zůstává zatím skladba "Střední proud", protože oba autoři se nemohou zbavit dojmu přílišné podobnosti s písní "Mně se líbí", a tak ji nechávají uležet a místo toho hrají spolu dlouhé improvizace, ze kterých ale vzniknou zajímavé nahrávky "Jestli je libo po Labi" a "Evoluční proces", rychlá jazzová instrumentálka s pracovním názvem "Vypití šálku Cara", ale především pozoruhodný kus "Něco z Alenky". Prakticky u konce svých sil spolu jamují Kainarovo "Blues o kolejích", které Richard plánuje na vlastní sólové album a nahrávku má již prakticky hotovou.

4. srpna 2012

"Něco z Alenky" dostává nové obrysy. K samplovanému podkladu varhan a baskytary z programu Mixcraft 6, Mílově elektrické kytaře a egyptskému perkusnímu bubínku Adama Musila je nastudován textový přednes Evou Musilovou v roli Alenky a Královny a Richnou Musilem v roli vypravěče a ostatních postav, Bílého králíka, Kloboučníka, zajíce Březňáka, housenky a Krále. Richna se svými dětmi současně do nahrávky obstarávají zvukové efekty (řinčení šálku, šmikání nůžek, nalévání vína aj.). V závěru čtyřhodinové zkoušky je ještě nahrána přijatelná verze "Nech toho" z repertoáru Jasné páky s Adamovou rytmikou. Vzniká nápad zatím s pracovním názvem "Cesta k moci" se silným politickým textem. 

18. srpna 2012

Další víkendová zkouška v Arnolticích, stále bez živého bubeníka, zato s krátkou účastí Zdeňka Pěnkavy. Je nazkoušen osmipísňový repertoár, z toho jen 2 písně ze staré éry skupiny ("Dveře" a "Mně se líbí"). Adam a Eva Musilovi doplňují velkým množstvím kvalitně nafocených snímků fotodokumentaci skupiny. Také je zkouška opět nahrávána, a tak jsou pořízeny opět lepší verze písní "Hamlet" a "Nech toho". Richard zpívá poprvé přes nový mikrofon, který mu pořídil i se stojánkem Milan v Praze.

23. srpna 2012

Autorský tandem Kliment - Musil dokončuje rozpracovanou vlastní skladbu "Střední proud", která dostává dovětek "aneb píseň zmateného voliče", a při stejné tvůrčí zkoušce komponuje hardrockovou pecku "Zloděj" s chytlavým kytarovým riffem na překvapivě duchaplně současný text ještě ne třináctileté Richnovy dcery Evy Musilové.

27. srpna 2012

Na svět přichází balada "Havran" s částí textu stejnojmenné básně, jejímž autorem není nikdo jiný, než mistr fantastických a mystických příběhů první poloviny 19. století Allan Edgar Poe.

2. září 2012

Led Sezelim konečně zkoušejí v Arnolticích jako kvarteto. Ke skupině se oficiálně připojuje bubeník Honza Gorej, jeden ze zakládajících členů z roku 1993, když na konci srpna ukončil členství v kapele Děčínské panoptikum.

15. září 2012

Na zkoušce v Arnolticích hostuje jako doprovodný kytarista Tomáš Veselý, který hrával v 90. letech pod pseudonymem Rudolf Nargy v mnoha skupinách s Milanem Doudou, z nichž do povědomí Severočechů se asi nejvíce zapsaly Řízky. Během čtyřhodinového hraní je pěticí muzikantů cvičen osmipísňový repertoár. Na závěr se jamuje a vypadnou dvě zajímavé dlouhé improvizace, které jsou nahrány a dostanou zatím jen pracovní názvy "Jestli je libo po Labi" a "Sám". Skladba "Jednou" je nahrána v dynamičtější verzi s o polovinu zkráceným sólem, čímž i její celková délka je o dvě minuty kratší. O tři dny později nabízí Tomáš svou výpomoc skupině i pro živá vystoupení v roce 2013 a ta je ostatními členy s radostí přijata. Svůj slib plní a 7. října se zúčastňuje druhé zkoušky.

22. října 2012

Firma Q-foto dokončila po téměř 5 měsících digitalizaci "živých" 20 videoklipů z VHS formátu a vyrobila master pro DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995". Kameramany pořízených videí z těchto let byli Lukáš Lorenc, Martin Grüner, Filip Macoun a Sabina Schulzová. Richna, který se ujal produkce projektu, není ale s finálním výsledkem nijak nadšen a zvažuje, zda vůbec má smysl pořizovat copyright a DVD vydávat. Mezitím se však už dostala mezi fandy skupiny informace, že prvních 30 zakoupených DVD má být zároveň vstupenkou na výroční koncert v roce 2013, takže ze slibu již nelze ustoupit. Zklamání z nepříliš podařeného produktu je o to větší, že cena za provedenou práci byla přímo nehorázně astronomických 2.323,- Kč.

23. října 2012

Na www.bandzone.cz/richnasgroupofdialoguebluergdblue se objevuje prvních 8 skladeb z Richnova sólového projektu, na kterém pracuje souběžně s činností v Led Sezelim. Virtuální skupina o síle jediného muže, jejíž hudba je generovaná z programů Mixcraft 5 a Mixcraft 6, nese název Richna´s Group of Dialogue Blue (zkráceně RGD Blue, což je značka oblíbených cigaret).

4. listopadu 2012

Richna skládá "Čas odcházení" na Mixcraftu, píseň se smyčci, flétnou, harfou a lesním rohem. Za text slouží zhudebněná báseň Karla Kryla, poslední, kterou napsal a v Českém rozhlasu přednesl 4 dny před svojí smrtí. Zatím není rozhodnut, zda-li ji věnuje do sady nových písní Led Sezelim (protože má textovou návaznost na úvodního Hamleta při předpokládaném titulu alba "Beat a nebo nebýt?"), nebo ji přiřadí jako sólovou skladbu svého RGD Blue. Při dopolední zkoušce u Richarda v bytě kapela nahrává bigbítovější a svižnější verzi písně "Nech toho". 

20. až 22. listopadu 2012

Filip Macoun zdvořile odmítá nabídku pomoci se zpracováním nových nahrávek skupiny. Zkoušek Led Sezelim je jako šafránu, a tak Richard nezahálí a přizpívává po večerech druhý hlas s čitelným textem k devítiminutové skladbě "Sám", nahrané při jam session po zkoušce v Arnolticích 15. září 2012. Současně pokračuje i na svém sólovém projektu a nahrává s velkoorchestrálním aranžmá píseň "Ghetto" z repertoáru Elvise Presleyho s českým textem Františka Novotného známou z podání Karla Zicha.

4. a 5. prosince 2012

Na webové stránky kapely jsou umístěny odkazy z http://youtube.com na 15 videoklipů z připravovaného DVD Led Sezelim Story 1994-1995 s těmito písněmi: "Heartbreaker / Dědek", "Lemur a jeho Charta", "Žena z Kámena", "Kotelna", "Kancelářský blues", "Čert aby vzal muzikanty", "Dveře", "Mobydick", "Povedená dvojka", "Opice", "Modrooká", "Dveře / V jedné chvíli", "Sousedka", "Dědek". Řazení skladeb není náhodné, až na poslední titul respektuje pořadí z prvních tří řadových alb.

9. prosince 2012

Když se neschází a nezkouší kapela, pokračuje alespoň videománie kolem její historie. Adam a Richard Musilovi zpracovávají vlastními silami v programu Pinnacle VideoSpin další tři videa do digitálu. Jsou to živáková "Touha" z VHS formátu z 6. prosince 1995 a fotografickou montáží z 59 snímků pokrytý stereofonní (!) zvukový záznam skladby "Epizoda starého muže" Martina Zíky z koncertu 12. června 1999 v Harold Clubu (http://youtu.be/edfDEnkrPB8). Ve stejném stylu je zpracován i dvouminutový největší hit skupiny "Už toho mám dost" s kvalitním studiovým hudebním podkladem z alba "Rock Box 2", ovšem s obrazem složeným výhradně z 30 černobílých fotografií, čímž získává melodie ala 60. léta ještě více patinu dob dávno minulých (http://youtu.be/1dzp6bpgNIo).

16. prosince 2012

Richna zpracovává a ukládá na http://youtube.com další dvě videa - živákové "Ze života pařezů" z 6. prosince 1995 ve velkém sále knihovny a dokončený, doposud 18,5 roku rozpracovaný oficiálně první videoclip "Dědek" z května 1995, na němž se začalo dělat ještě ve studiu RTD někdejší regionální TV Lyra, kde tehdy pracoval jako technik.

22. prosince 2012

Z dílny skladatelské dvojice Kliment - Musil se začíná líhnout drsné orwellovské téma "Velký bratr tě sleduje".

24. prosinec 2012

Neúnavný R. Musil, tísněný už nějaký čas váznoucí komunikací se svým autorským kolegou, dává v pozdních nočních hodinách obrazovou podobu Mílově baladě "Břehy" z roku 1995 formou střihové fotomontáže. O den později se klip objevuje na http://youtube.com.

31. prosince 2012

Několik statistik na konci roku 2012: oficiální webové stránky Led Sezelim www.ledsezelim.estranky.cz byly během 8 měsíců navštíveny 9.204x. Nejnavštěvovanější byla rubrika "Koncerty" (390x).

Žebříček 10 nejposlouchanějších skladeb Led Sezelim v .mp3 formátu na webu v roce vypadá takto:

1. "Touha" 733x, 2. "Už toho mám dost" 707x, 3. "V jedné chvíli" 676x, 4. "Mobydick / Povedená dvojka" 620x, 5. "Dveře" 617x, 6. "Holky pod kopcem" 604x, 7. "Tchýně" 588x,  8. "Prcbuřt" 586x, 9. "Břehy" 585x, 10. "Modrooká" 570x. Celkem bylo 83 zveřejněných skladeb Led Sezelim přehráno posluchači 31.361x.

V žebříčku The Best of Bandzone.cz TOP 100 kapel "Objev roku 2012" skončili Led Sezelim na 7.místě s 9797 poslechnutými skladbami.

Úspěšnost z celkových 25 videí, umístěných na internetu na http://youtube.com, je co do počtu zhlédnutí následující:

1. "Tchýně" 61x, 2. "Epizoda starého muže" 51x, 3. "II. Mikulášská nadílka 6.12.1995"  40x, 4. "Dědek" (původní klip z roku 1995) 37x, 5. "Jednou" 32x, 6. "Už toho mám dost" 25x, 7. "Žena z Kámena" 24x, 8. "Mobydick" 23x, 9. "Povedená dvojka" 22x, 10. "Opice" 21x. Celkem byla všechna videa zhlédnuta 401x, přičemž program Analytics zjistil, že kromě českých internetových surferů je zhlédli také lidé z Velké Británie, Turecka, Spojených států amerických a dokonce z Arménie!

17. ledna 2013

V 5:56 se stává basista kapely Milan Douda šťastným otcem syna Pavlíka.

25. ledna 2013

Kapela stagnuje, téměř měsíc se nezkoušelo. Míla má značné zdravotní potíže, Milan se věnuje své nové rodině a Richard je zcela pohlcen pracovními i rodinnými starostmi. Není divu, že je rozladěn, když přicházejí první nabídky ke koncertování, konkrétně bubeníkovi Honzovi Gorejovi na vystoupení v děčínské Mekce rockové muziky Beseda v Bělé, kde kapela doposud nikdy neměla tu čest si zahrát. 

26. ledna 2013

Zdeněk Pěnkava s Richardem Musilem celou sobotu věnují produkčním přípravám video-DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995", včetně návrhu obalu, výběru 22 videí a jejich řazení i celkové koncepci projektu, který by měl vyústit na jaře v připomenutí 20 let existence kapely. Během odpoledne také společnými silami zpracují 22. videoklip "Holky pod kopcem", opět jako střihovou fotomontáž, a to s některými velmi kontroverzními snímky.

30. ledna 2013

Richard Musil zpracovává barevný obal včetně barevné samolepicí etikety DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995". Na obal jsou použity 4 barevné fotografie pětice z roku 1994.

2. února 2013

Živé video "Dveře / V jedné chvíli" z 29.4.1995 je vyřazeno z playlistu na DVD a je nahrazeno kvalitnější střihovou fotomontáží Richarda a Adama Musilových "V jedné chvíli" se studiovým zvukem z 12. května 1995, ovšem mírně upraveným, aby skladba zněla zajímavěji.

5. února 2013

Probíhá první  zkouška v roce obou frontmenů kapely s Adamem Musilem, coby eventuálním doprovodným kytaristou, případně alternujícím basákem. 

7. až 10. února 2013

Adam Musil se velice rychle adaptuje k novému i starému repertoáru, takže pokračuje intenzivní zkoušení. Během šesti dnů pět zkoušek je opravdu hodně s ohledem na předchozí dlouhé výpadky. V náznacích se rodí společná skladba "Doklady" s textem Jiřího Dědečka a zatím značně nekonkrétní melodií zpěvu. Skupina se také sehrává na rock´n´rollově bluesových standardkách "Pocem moje stará" a "Ve stínu lípy" skupiny Bluesberry. S koncertními návrhy na jaro také přichází manažer Zdeněk Pěnkava.

16. února 2013

Trio Kliment a Musilové otec se synem nahrávají s Mixcraftem pracovní verze zkoušených novinek "Pocem moje stará" a "Doklady".

19. února 2013

Po několikadenní práci v Pinnacle Studio version 16.0.1. Ultimate Richard Musil dokončuje mastering DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995" včetně menu s náhledy do jednotlivých vybraných 22 videí a s přepínacími tlačítky. Videa jdou přehrát buď jednotlivě dle výběru v menu nebo všechna najednou dle číselného řazení jako film - tímto způsobem na DVD-přehrávačích a v počítačích s nainstalovanými operačními systémy Windows Vista a Windows 7. Ve Windows ´XP lze DVD přehrát rovněž, ale bez využití menu, pouze jako celý film v kuse.

20. února 2013

Je ukončen copyright DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995" v nákladu 45 kusů. Ve stejný den je započato polepování DVD barevnými etiketami s fotem skupiny v pětičlenné sestavě z roku 1994.

1. března 2013

Finch Music oficiálně vydává DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995" s těmito 22 video tituly: 1. "Uvedení kapely / Heartbreaker / Dědek" (Panzerhof Dresden), 2. "Lemur a jeho Charta", 3. "Žena z Kámena" (obě Rock Club Palermo), 4. "Kotelna", 5. "Kancelářský blues" (obě Destaclub), 6. "Čert aby vzal muzikanty" (Okresní knihovna Děčín), 7. "Dveře" (Destaclub), 8. "Křest kazety S knedlikem v kapse" (Okresní knihovna Děčín), 9. "Mobydick" (Panzerhof Dresden), 10. "Povedená dvojka" (Hubert Club), 11. "Holky pod kopcem" (youtube.cz), 12. "Opice", 13. "Modrooká" (obě Okresní knihovna Děčín), 14. "Břehy" (youtube.cz), 15. "Ze života pařezů" (Okresní knihovna Děčín), 16. "V jedné chvíli" (youtube.cz), 17. "Touha" (Okresní knihovna Děčín), 18. "Už toho mám dost" (youtube.cz), 19. "Sousedka" (Panzerhof Dresden),  20. "Dědek" (Destaclub), 21. "Epizoda starého muže" (youtube.cz), 22. "Dědek (původní videoclip z roku 1995)". Mezi prvními, kdo DVD obdrží, jsou bývalí členové kapely z mapovaného období Martin Zíka a Lojza Bělota.

12. března 2013

Skupina se stěhuje do nové zkušebny v Bodenbach baru v Děčíně-Podmoklech, a to se zcela novou aparaturou na zpěv, malým mixpultem a kytarovým combem Randall s efekty. Tyto všechny věci pořídil Míla Kliment několik dnů předtím přes internetový obchod za cca 25 tisíc Kč.

23. března 2013

Led Sezelim po více jak 12 letech veřejně vystupují v Bodenbach baru v Děčíně-Podmoklech u příležitosti životního jubilea 60 let jejího frontmana Míly Klimenta, které přicházejí o půlnoci. Skupina v šetičlenné sestavě (!) M. Kliment, R. Musil, M. Douda, H. Gorej, A. Musil a T. Veselý předvede pro přibližně 35 skalních fanoušků v základním koncertním provedení těchto 15 skladeb: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Zloděj" , "Žena z Kámena", "Havran", "Ve stínu lípy", "Hamlet", "Dveře", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Odcházím z domova", "Dědek", "Opice", "Pocem moje stará", "Mně se líbí". V dalším bloku, kterého se již nezúčastňuje Míla Kliment, zazní tyto improvizačně zahrané skladby z rozpracovaného repertoáru k plánovanému 2 CD "Beat a nebo nebýt?" a starší (i převzaté) skladby z let 1998 až 2000: "Sám", "Velký bratr tě sleduje", "Cesta k moci", "Urinoterapie", "Veverka", "Doklady", "Jestli je libo po Labi", "Dráček", "Něco z Alenky", "Negalantní kuplet o posledním zvonění", "Z muzea voskových figurín", "Nech toho", "Veverka II" (zpěv host Pepino Pech), přepracovaná verze "Stín pohltí noc", "Frančasko", znovu "Veverka" (Richna + Pepino) a na závěr instrumentální verze "Sunshine of Your Love" od Cream. Více jak čtyřhodinové hraní končí pozdě po půlnoci. Hitu "Už toho mám dost", kterého se návštěvníci hlučně dožadují, se kupodivu nedočkají.

24. března 2013

Adam Musil je přijat za právoplatného člena skupiny, zatím jako doprovodný kytarista, s výhledem na post baskytaristy.

5. dubna 2013

Po vzájemné dohodě, bez emocí, dochází ke změně na postu bubeníka. Honzu Goreje po 7 měsících v kapele střídá Pepinno Pech. V historii kapely za ty roky už celkem obvyklá rošáda za bicími.

16. dubna 2013

Na kanálu http://www.youtube.com se objevují videozáznamy skladeb "Odcházím z domova" a "Jednou" z vystoupení v Bodenbach baru z 23. března 2013.

22. dubna 2013

Adam a Richard Musilovi skládají svojí první společnou písničku "Kdybych".

23. a 24. dubna 2013

Na kanálu http://www.youtube.com se objevují další videa z Bodenbach baru z 23. března 2013 s písněmi "Zloděj" a "Ve stínu lípy". Do "Zloděje" je vestříháno několik momentek členů skupiny a přítomných dobře se bavících fanoušků toho večera. 

26. dubna 2013

Přesně po roce od znovuvskříšení Led Sezelim je na kanál http://www.youtube.com přidáno video s písní "Hamlet" ze zkoušky v Arnolticích 2. září 2012.

27. dubna 2013

Redaktor Děčínského deníku Alexandr Vanžura pořizuje po sedmihodinové zkoušce se skupinou v Bodenbach baru rozhovor (první od rozhovoru Kateřiny Mahdalové z Principu v roce 1998) a pořizuje i pár fotografií skupiny, jak při hraní, tak při pózování. Rozhovoru se účastní Míla Kliment, Pepino Pech, Richard a Adam Musilovi. Na zkoušce se piluje šestnáctipísňový playlist a poté se dále vyvíjí skladba "Doklady".

28. dubna 2013

Richna se po více jak 5 měsících vrací ke svému sólovému projektu. Dokončuje a nahrává skladby "Naděje" a "Boogie nepravého hypochondra". 

21. května 2013

Adam Musil zakládá Led Sezelim na webovém portálu http://www.karaoketexty.cz/ vlastní profil s uloženými texty písní kapely, řazenými podle alb, včetně snímků jejich obalů a propojení skladeb na videa, uložených na http://www.youtube.com/. Většina videí pochází z nového DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995".

22. května 2013

Počínaje tímto dnem se zobrazují pravidelné novinky o aktivitách Led Sezelim také na informačním fenoménu doby - Facebooku.

23. května 2013

V týdeníku Princip vychází po téměř 13 letech o kapele první článek v tisku, napsaný Pavlem Panenkou, s titulem "Led Sezelim slaví dvacetiny", kde jsou obsaženy jednak pozvánky na tři nasmlouvané koncerty kapely v Děčíně v květnu a červnu a také zmínka o uvažovaném podzimním vystupování v Praze.

25. května 2013

Adam Musil zpracovává videoklip s písní Martina Zíky "Koleda" z 12. června 1999 z festivalu Mosty - Brücken v klubu Harold v Děčíně a přiřazuje jej na kanál http://www.youtube.com.

30. května 2013

V Děčínském deníku vychází na třetí straně půlstránkový rozhovor Alexandra Vanžury se skupinou, pořízený 27. dubna, s titulem "Led Sezelim se vracejí. Po 10 letech!". Je věnován především plánům skupiny do budoucna a obsahuje i pozvání na tři nejbližší koncerty v Děčíně. Ve stejný den rovněž týdeník Princip věnuje pozornost nejbližším koncertům skupiny.

31. května 2013

Led Sezelim v pětičlenné sestavě hrají svůj výroční koncert ke 20 letům existence skupiny. Kapela hraje uvolněně, koncert graduje a v závěru se skupina slušně odváže. Vystoupení, které obsahuje včetně 3 přídavků rovných 20 skladeb, sleduje přes 60 fanoušků, kteří se dávají při některých skladbách kapely do divokého tance. Rozdávají se zdarma DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995" a fandové si chodí po koncertě i pro podpisy svého videosuvenýru. Během 95 minut zazní tyto skladby: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Zloděj" , "Žena z Kámena", "Havran", "Ve stínu lípy", "Hamlet", "Dveře", "Jednou", "Doklady",  "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Odcházím z domova", "Dědek", "Opice", "Pocem moje stará", "Mně se líbí", "Už toho mám dost", "Rybí plíce", překvapivě "Touha" s Adamovým (!) sólem a "Veverka". Předskokanem večera byla pěvecká sešlost SaH vedená bývalou spolupracovnicí Led Sezelim Janou Štrbovou. Koncert je natáčen na video a je pořízen i ne moc kvalitní zvukový záznam.

1. června 2013

Led Sezelim si pozvali z Prahy do domovského Bodenbach baru spřízněnou kapelu Krumpáče, kde Milan Douda hraje již několik let na baskytaru, a zahráli jako předkapela pro zhruba 20 návštěvníků zkrácený program z předešlého dne: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Zloděj" , "Žena z Kámena", "Havran", "Ve stínu lípy", "Hamlet", "Dveře", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Odcházím z domova", "Dědek", "Opice", "Pocem moje stará", "Mně se líbí", "Už toho mám dost" a "Veverka". Ta zazněla večer ještě jednou v podání Krumpáčů, kteří byli ve vynikající formě. Na prodloužené oslavy dvacetiletí Led Sezelim dorazili fanoušci i z okolních vesnic a dokonce až z Varnsdorfu. I zde se rozdávala s velkým úspěchem DVD "Led Sezelim Story 1994 - 1995".

5. června 2013

V Děčíně, ač postiženém téměř jedenáctimetrovou povodní, se začínají objevovat billboardy s plakátem na festival Kramle, na kterém mají hrát v pátek 28. června na nádvoří děčínského zámku jako zahajovací interpret také Led Sezelim. V historii kapely je to první billboardová propagace. 

6. června 2013

V týdeníku Princip je otištěna fotografie z výročního koncertu kapely s pozvánkou na další koncerty pod titulem "Jak slaví Led Sezelim? Hraje!".

15. června 2013

Na kanálu http://www.youtube.com se objevují tři videa z výročního koncertu k 20 letům existence Led Sezelim, písně "Oči ve tmě" (se zahájením Zdeňka Pěnkavy), "Havran" a "Doklady".

16. a 17. června 2013

Na kanálu http://www.youtube.com se objevují dvě střihové videoklipy s písněmi "Přechodné bydliště" a "Ptáci", obě z koncertu v klubu Harold v Děčíně 12. června 1999 v rámci festivalu Mosty - Brücken.

18. června 2013

Na kanálu http://www.youtube.com je umístěno další - už čvrté - video z výročního koncertu ve Sport Areálu Děčín s písní "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Nevalnou zvukovou i obrazovou kvalitu vyvažuje množství vestříhaných momentek redaktora Saši Vanžury z Děčínského deníku. Aktuálnost politického podtextu písně je umocněna momentálním krachem české vlády po korupčních skandálech a zneužívání vojenské kontrarozvědky a voláním levicové opozice po předčasných volbách rok před řádnými. Většina voličů je skutečně zmatena. Richard, ač s angínou, je tento den dopoledne odměněn z rukou Oldřicha Bubeníčka medailí hejtmana Ústeckého kraje za dlouholetou práci při řešení mimořádných událostí a krizových situací, zejména povodní.

21. června 2013

V padesátiminutovém filmu Martina Grünera a Richny a Adama Musilových, warholovského typu, s názvem "Šumavista egoista", právě sestříhaném a natáčeném ve dnech 6. až 9. května 2013 na Šumavě, jsou použity instrumentální pasáže ze skladeb "Holky pod kopcem" a "Touha".

24. června 2013

V celostátním deníku MF Dnes vychází článek o třech chystaných víkendových festivalech v děčínském regionu. U pasáže týkající se Zámecké kramle v Děčíně se píše: "... má letos už své 16. narozeniny. Přestože místo konání se před lety změnilo, benefiční charakter akce zůstává. Výtěžek půjde i letos na zkvalitnění života lidí s mentálním postižením. Program, který tomu má pomoci, zahájí v pátek v 17 hodin rocková kapela Led Sezelim, od šesti vystoupí písničkářka Karolina Kamberská a od sedmi bude následovat filmový večer...". Na kanálu http://youtube.com se objevuje fotoklip s písní "Sen o láhvi a smíchu" z třetího alba "V příštím století snad..." z roku 1996, která pochází z koncertu na děčínské Střelnici z 28. února téhož roku, a je jednou ze sedmi skladeb, kterou nazpíval s Led Sezelim Jirka "Komár" Jeřábek za svého čtyřměsíčního působení u kapely.

28. června 2013

Kapela se vrací po 13 letech na festival spojených světů Kramle open-air, který se už dávno přestěhoval ze Staré Olešky na Děčínský zámek. Vystoupení se bohužel nezúčastňuje Míla Kliment, jehož zdravotní stav fyzický i psychický se již delší dobu výrazně zhoršuje. Kapela je proto nucena mít nazkoušeno několik variant playlistů pro případy, že by chyběl buď Míla nebo Milan, jehož dojíždění z Prahy je také poměrně problematické. Led Sezelim, podobně jako před lety při prvním ročníku v roce 1996, celý dvoudenní 18. ročník festivalu startují a hrají pro přibližně 60 diváků tento repertoár: "Dveře", "Opice", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Zloděj", "Žena z Kámena", "Hamlet", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Rybí plíce", "Dědek", "Mně se líbí (promovaní)", "Veverka" a po vytleskání přídavku překvapivě nezkoušenou píseň "Dráček". V pátečním programu vystoupila dále písničkářka Karolina Kamberská. V sobotu 29.6.2013 rockové kapely Paradiso (SRN), Yxes Yoke, Kwiver (SRN), M.J. & The Electric Blue (Děčín), Say meow (SRN), Zrní a Švihadlo.

1. července 2013

Povedla se některá videa z vystoupení na zámku. Zpracovány byly skladby "Rybí plíce", "Veverka" a "Dráček" a uloženy na http://www.youtube.com.

2. července 2013

V Děčínském deníku vychází půlstránková reportáž s titulkem "Plnoletost Kramle přišly oslavit stovky lidí". Mimo jiné zde autor Alexandr Vanžura píše: "Letošní ročník Kramle přivítal první návštěvníky již v pátek odpoledne v zámecké kavárně Na cestě, kde festival zahájila děčínská kapela Led Sezelim. Ta stála před osmnácti lety u samotného zrodu festivalu. Po děčínské bigbítové legendě zahrála písničkářka a děčínská rodačka Karolina Kamberská...".

11. července 2013

Do repertoáru skupiny se po 19 letech vrací "Nebeská brána" Boba Dylana s českým textem Petra Kalandry, která má být zahrána na festivalu v Prysku country fanouškům jako vstřícné gesto. Kapela se nakonec rozhodne přímo na pódiu skladbu nezahrát. Na www.karaoketexty.cz je založen Fanklub Led Sezelim!

18. července 2013

Adam vkládá na http://youtube.com a na www.karaoketexty.cz další střihový klip s písní "Horská dráha" z alba "V příštím století snad..." z roku 1996.

20. července 2013

Led Sezelim účinkují na 3. ročníku festivalu Preškavský hudební kotlík country, folk a trampské hudby (!) v Prysku na Českolipsku jako heavy folk kapela. Hrají jako poslední po těchto účastnících: Březí vlci (Kamenický Šenov), Country Gang (Cvikov), Leoš ITAL Stromek (Česká Kamenice), Garance (Česká Kamenice), Poletech (Mimoň) a Dr. Jane & Psycho-pac (Děčín), kde hraje s Janou Drvoštěpovou na baskytaru Adam Musil a na housle Eva Musilová. Led Sezelim, hrající opět bez špatně se cítícího Míly Klimenta, nejsou přijati většinou ze zhruba 200 návštěvníků, z velké části žánrově hodně vyhraněných, úplně ideálně a přehrají tento repertoár: "Dveře", "Žena z Kámena", "Ve stínu lípy", "Oči ve tmě", "Tchýně", "Jednou", "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče" (u těchto čtyř písní byl pořízen videozáznam) a "Mně se líbí".

5. srpna 2013

Richna zahajuje střihové práce na videoklipu skladby "Dům ztracených her" ze stejnojmenného alba z roku 1997. Klip je živý a na jeho tvorbu je z čeho vybírat, protože od 28. července do 1. srpna během dovolené natočil na Šumavě množství zejména přírodních záběrů, které mají dotvořit celkový dojem k něžné, více jak osmiminutové, baladě s Tolkienovým textem.

10. srpna 2013

Zkouší se chytlavá skladba "Všichni mi záviděj" Petra Zahrádky, kterou se svolením autora přinesl do kapely z Real Incident Pepino Pech.

17. srpna 2013

Filmový videoklip "Dům ztracených her" je dokončen a uložen na http://www.youtube.com, současně s ním se zde objevuje i další koncertní video s rokenrolem "Pocem moje stará" z vystoupení v Bodenbachu 23. března 2013. Děčínská část kapely (tedy bez Milana a Pepy) pracuje celý víkend na 3 nových skladbách "Kdybych" (Adam Musil / Richna Musil), "Jsi můj anděl" (Míla Kliment / Jack Kerouac) a "Co mi dáš?" (Míla Kliment / Richna Musil). Začínají se osnovat plány o nahrávání v některém z levnějších severočeských studií.

18. srpna 2013

Letní Mílova skladatelská potence pokračuje. Na zkoušce svým kolegům přehraje velice chytlavou skladbu, pro kterou má Richna pohotově text, tvořený další básní Václava Hrabě "Noční obraz". Kapela je nucena kvůli Richnově dovolené v Tunisku odmítnout náhlou nabídku k hraní na festivalu v Mnichově Hradišti 7. září.

30. srpna 2013

Na http://youtube.com se objevuje třináctiminutový profil kapely "Led Sezelim v pořadu Krocky Františka Janačíka ve vysílání Českého rozhlasu Ústí nad Labem". Rozhovor s Richardem a Pepinem byl natočen 4. června 1998 a odvysílán 25. června 1998 spolu s písní "Mně se líbí".

31. srpna 2013

"Song znaveného maséra" z roku 1999 je dalším střihovým klipem na http://youtube.com.

14. září 2013

Střihový klip "Kolona" doplňuje na http://youtube.com a na www.karaoketexty.cz kompletnost kolekce z alba "Nekonečné noci v hostinci U drevokocúra" z roku 1999. Symbolicky skladba zazní i večer v Bodenbachu v podání skupiny Dr. Jane & Psycho-pac, jejímž baskytaristou je Adam Musil. Při tomto koncertě dojde ještě k jedné pozoruhodné události - při druhém přídavku je skupinou vyzván Richna, který vystoupení ozvučuje, aby s nimi zazpíval legendární píseň "Veverka". Je to vůbec poprvé, kdy rozvodem rozpadlá rodina, je kompletní, tedy alespoň na pódiu, před 26 návštěvníky klubu. Mimochodem v repertoáru Dr. Jane & Psycho-pac je také píseň "Rybí plíce".

29. září 2013

Reportér Českého rozhlasu SEVER Josef Suk točí s kompletní pěticí během jejího zkoušení třináctiminutový rozhovor i se záznamem písně "Tchýně" během zkoušky. Naposledy točili Led Sezelim pro Český rozhlas v roce 1998.

3. října 2013

V děčínském kulturním a programovém měsíčníku ENTER, který je zdarma k mání na 99 místech ve městě a hrdě o sobě hlásá, že má přes 10.700 čtenářů, vychází v říjnovém programu restaurant & pubu Na Skřivance pozvánka na koncert Led Sezelim v sobotu 26.10.2013.

5. října 2013

Na kanálu http://youtube.com se objevuje fotoklip s úvodní písní "Svědectví živého nebožtíka" z třetího alba "V příštím století snad..." z roku 1996, která pochází z koncertu na děčínské Střelnici z 28. února téhož roku a je zazpívaná Jirkou Jeřábkem. Kapela nyní intenzivně zkouší na naplánovaná podzimní vystoupení. A rýsují se další nabídky hraní v prvním pololetí roku 2014.

6. října 2013

Richard Musil ve slunečném dopoledni natočí na ruční kameru několik záběrů na Smetanově nábřeží u Labe v Děčíně. Ještě tentýž den sestříhá 1:49 min. dlouhý klip "Boty" s průzračně čistou minipísničkou Míly Klimenta z roku 1994 a umísťuje jej na kanál http://youtube.com. Je to jednoznačně vyseknutá patriotická poklona svému městu.

10. října 2013

Led Sezelim po 15 letech v rozhlasovém vysílání! V pořadu "Dopolení expres" Aleny Perkové, věnovaném povídání se zajímavými lidmi, je ve vysílání Českého rozhlasu SEVER v 9:31 hodin odvysílán rozhovor Josefa Suka se skupinou z 29. září, sestříhaný do 3:08 minut, přičemž včetně úvodu o skupině v ohlášce a v pozvánce na dva nejbližší říjnové koncerty kapely v odhlášce činí prostor věnovaný Led Sezelim něco přes 4,5 minuty. V odpoledních hodinách je celý příspěvek pod názvem "Hudební skupina Led sezelim baví fanoušky už 20 let" vložen také na oficiální webové stránky ústecké redakce Českého rozhlasu SEVER: http://www.rozhlas.cz/sever/odpoledne/_zprava/hudebni-skupina-led-sezelim-bavi-fanousky-uz-20-let--1266813 a znovu odvysílán po 14. hodině v pořadu "Pohodové odpoledne".

19. října 2013

Rock party v Křinickém pivovaru v Krásné Lípě, kde Led Sezelim hrají opět bez zdravotně indisponovaného M. Klimenta dvojkoncert s Řízky, ve kterých hraje s Nargym a Hrůzou také zakládající člen této formace Milan Douda a vypůjčený bubeník Pepino Pech. Koncert je bohužel odehrán pro velmi malý počet návštěvníků (cca 15), a to i přesto, že odpoledne vysílá upoutávku na akci Rádio Beat (!). Je to způsobeno hlavně tím, že ve stejném termínu probíhá v nedalekých Mikulášovicích Festival pro Tibet. Led Sezelim přehrají během hodinového vystoupení 14 skladeb: "Dveře", "Opice", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Zloděj", "Žena z Kámena", "Hamlet", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Rybí plíce", premiérovou novinku "Noční obraz", "Dědek", "Mně se líbí (promovaní)" a "Veverka". Na akci dochází také v rámci závěrečnému jam session ke krátkému účinkování tří členů někdejšího Ješitného Jolana, tedy Srbiho, Mojmíra a Ringa.

26. října 2013

Čtyřhodinová Rock party v děčínském restaurant & pubu Na Skřivance pro 40 lidí, velmi úspěšná a v kompletním pětičlenném složení, rozložená do 4 bloků s dvacetiminutovými pauzami takto: 1. blok - "Dědek", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Žena z Kámena", "Nebeská brána", "Zloděj", "Havran", "Ve stínu lípy"; 2. blok - "Boty", "Hamlet", "Noční obraz", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dveře", "Odcházím z domova", "Pocem moje stará"; 3. blok - "Kancelářský blues", "Dědek", "Rybí plíce", "Opice", "Mně se líbí", "Doklady", "Už toho mám dost", "Veverka"; 4. blok - dvacetiminutová instrumentální improvizace s dvěma baskytarami tria P. Pech - M. Douda - A. Musil nazvaná "Už budem".

31. října 2013

V týdeníku Princip vychází v kulturní rubrice krátká informace s fotografií a titulem "Led Sezelim rozezněl Skřivanku".

4. listopadu 2013

Na kanálu http://youtube.com se objevuje oficiální verze videa písně "Noční obraz" s textem Václava Hrabě (stejnojmenné básně), pořízená Janou Drvoštěpovou Na Skřivance 26. října 2013.

16. listopadu 2013

"Od 20.11.2013 jsou k mání signované paličky s názvem a logem kapely LED SEZELIM, 60 peněz za pár." Toto sdělení se objevuje na největším českém hudebním portálu na odkazu http://bandzone.cz/lsz.

21. listopadu 2013

V týdeníku Princip je otištěna v kulturní rubrice krátká pozvánka na dva koncerty skupiny 6.12.2013 (Mikulášská rocková nadílka v Bodenbachu) a 7.12.2013 (Rock party v Rudém domě v Jílovém) s fotografií kapely, pořízenou v září Josefem Sukem. Článeček nese název "Led Sezelim chystá Mikulášskou".

23. listopadu 2013

Přesně měsíc trvaly Richnovi práce na sestřihání černobílého klipu skladby "Odrhovačka o plavbě Titanicu" z alba "Dům ztracených her" z roku 1997. Kromě nemnoha sehnatelných dobových fotografií byly do do videa včleněny také sekvence z amerického dokumentárního filmu "Tajemství Titaniku". Kapela se v klipu vůbec neobjeví. O den později je video vloženo na http://youtube.com.

6. prosince 2013

Celostátní Radio Beat vysílá po 14. hodině pozvánku na dva víkendové koncerty kapely tohoto znění: "Ahoj, přijďte na "Mikulášskou" v pátek 6. prosince do Baru Bodenbach v Děčíně, od 19 hodin zahrají:  Dr. Jane & Psycho-pac a Led Sezelim. A o den později - 7.12. - hraje opět od 19 hodin Led Sezelim v Jílovém v restauraci Rudý dům. Zve Richna a spol." Text je uložen rovněž v rubrice "Víkendové tipy" na webovém portálu rádia na adrese http://www.radiobeat.cz/cs/1/10633/vikendove-tipy/. Po 18 letech obnovují Led Sezelim tradici Mikulášské rockové nadílky, kterou v 90. letech založil v tehdejší okresní knihovně Zdeněk Pěnkava. V Bodenbach baru po hodinovém vystoupení Dr. Jane & Psycho-pac přehrají Led Sezelim tento repertoár: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Žena z Kámena", "Nebeská brána", "Zloděj", "Havran", "Ve stínu lípy", "Hamlet", "Noční obraz", "Střední proud aneb píseň zmatného voliče", "Jednou", "Odcházím z domova", "Dveře", "Pocem moje stará" a po přestávce "Sám", "Dědek", "Rybí plíce", "Opice", "Mně se líbí", "Doklady", "Už toho mám dost", "Veverka" a v přídavku "Dráček" a "Boty".

7. prosince 2013

Návrat do Jílového přesně po 15 letech a 1 měsíci. Na Rock party do restaurace Růdý dům dorazilo sotva 20 lidí, kteří však postupně přicházeli pěkně do varu. Led Sezelim hráli opět bez zdravotně indisponovaného Míly Klimenta tento upravený playlist: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Žena z Kámena", "Nebeská brána", "Zloděj", "Hamlet", "Noční obraz", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dveře", "Dědek", "Rybí plíce", "Mně se líbí", "Sám", "Veverka" a jako přídavek "Dráček", "Slova" a ještě jednou vyvolanou píseň "Tchýně", kdy si všichni tanečníci nadšeně zazpívali s kapelou v refrénech!

12. prosince 2013

Týdeník Princip informuje spolu se zdařilou fotografií čtenáře v článku "Nadílka Dr. Jane a Led Sezelim" o mikulášském večeru v Bodenbach baru. Píše se doslova, že "...bylo pěkně veselo. Po formaci písničkářky Jany Drvoštěpové Dr. Jane & Psycho-pac přivedla své fanoušky patřičně do varu pořádající skupina Led Sezelim, jež tak navázala na tradici mikulášských, kterou v 90. letech založil neúnavný hudební impressário Zdeněk Pěnkava."

14. prosince 2013

Další návrat "na místo činu", tentokrát po 17 letech do motorkářské hospody U šerifa v Kamenici u Zákup na Českolipsku. Program v podstatě identický s tím v Jílovém před týdnem: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Žena z Kámena", "Nebeská brána", "Zloděj", "Hamlet", "Noční obraz", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dveře", "Dědek", "Rybí plíce", "Sám", "Mně se líbí", "Slova", "Veverka" a "Dráček". Opět chybějícího M. Klimenta zastoupil Tomáš Nargy Veselý.

27. prosince 2013

Video s písní "Nebeská brána" od Boba Dylana s českým textem Petra Kalandry, natočené Katkou Vávrovou při vystoupení v Kamenici u Zákup v hospodě U šerifa 14.12.2013, se objevuje na kanálu http://youtube.com. Je to již 55. videoklip skupiny a se dvěma záznamy koncertů z 90. let na bandzone.cz celkem 57. publikované video.

31. prosince 2013

A několik zajímavých statistik na konci roku 2013: oficiální webové stránky Led Sezelim www.ledsezelim.estranky.cz byly navštíveny 27.220x. Nejnavštěvovanější byla rubrika "Koncerty odehrané" (696 návštěv), nejsledovanější složkou fotografií trochu překvapivě složka "1999 - 2000" (788x), kdy nebyla činnost kapely právě příliš intenzivní. V roce 2013 odehráli Led Sezelim 10 vystoupení, z toho 4 mimo město Děčín.

Žebříček 10 nejposlouchanějších skladeb Led Sezelim v .mp3 formátu na webu http://bandzone.cz v roce 2013 vypadá takto:

1. "Touha" 2047x, 2. "Už toho mám dost" 1990x, 3. "V jedné chvíli" 1976x, 4. "Tchýně" 1806x, 5. "Mobydick / Povedená dvojka" 1732x, 6. "Dveře" 1687x, 7. "Holky pod kopcem" 1630x, 8. "Ze života pařezů" 1627x,  9. "Prcbuřt" 1603x, 10. "Svědectví živého nebožtíka" 1601x. Celkem bylo 95 zveřejněných skladeb Led Sezelim (na 4 úložištích) přehráno posluchači 85.846x.

V žebříčku popularity "The Best of Bandzone.cz TOP 100 kapel" figurují Led Sezelim v roce 2013 na skvělém 56. místě z celkových 35.747 registrovaných skupin!!!  

Úspěšnost z celkových 57 videí, umístěných na http://youtube.com, je co do počtu zhlédnutí následující:

1. "Už toho mám dost" 569x, 2. "V jedné chvíli" 568x, 3. "Mobydick"  557x, 4. "Dědek" (původní klip z roku 1995) 553x, 5. "Epizoda starého muže" 553x, 6. "Holky pod kopcem" 553x, 7. "Touha" 548x, 8. "Tchýně" 477x, 9. "Koleda" 470x, 10. "Břehy" 462x. Celkem byla všechna videa zhlédnuta 20.945x, což zabralo odhadem 8.708 minut (cca 133,5 hod.) sledovanosti, přičemž program Analytics zjistil, že kromě českých internetových surferů videa Led Sezelim zhlédli v roce 2013 také lidé ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Rumunska a dokonce ze Spojených arabských emirátů! 75% z nich bylo mužů, 25% žen.

Zajímavá byla také míra popularity v žebříčku TOP 10 textů Led Sezelim na serveru www.karaoketexty.cz: 1. "Už toho mám dost" (265 návštěv), 2. "V jedné chvíli" (264), 3. "Touha" (263), 4. - 6. "Dveře", "Svědectví živého nebožtíka", "Kolona" (261), 7. "Dědek" (260), 8. "Holky pod kopcem" (258), 9. - 12. "Koleda", "Přechodné bydliště", "Sen o láhvi a smíchu", "Ptáci" (255). Na tomto serveru je uloženo 45 textů skladeb i s překlady do angličtiny a skupina má ke konci roku 8 registrovaných fanoušků.