Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014 - 2015

20. ledna 2014

Richard Musil zpracovává a poté vkládá na kanál http://youtube.com a na www.karaoketexty.cz další střihový klip s písní "Ve vlaku" z živého alba "V příštím století snad..." z roku 1996.

21. ledna 2014

Na http://youtube.com je vložen krátký střihový klip s písní "Na shledanou Stará Oleško!" z úplně prvního ročníku festivalu Olešská Kramle se zvukovou nahrávkou z 28. června 1996. Tato parodie na refrén trampské písně "Rodné údolí" se pak na dlouhé roky stala neoficiální hymnou festivalu.

25. ledna 2014

Led Sezelim hrají od asi 22.30 hodin pro více než padesátku návštěvníků v děčínském KLUBu na Tyršovce (bývalém kině Kotva) jako druzí po pražských Krumpáčích a před děčínskými Paka v saku tuto sadu 18 písní: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Žena z Kámena", "Zloděj", "Hamlet", "Noční obraz", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dveře", "Nebeská brána", Dědek", "Rybí líce", Pepinovu novinku "Všichni mi záviděj", "Sám", "Mně se líbí", "Slova", "Dráček", "Veverka". Místo psychicky zhrouceného Míly hraje opět Tomáš Nargy Veselý, který je do kapely napevno přijat jako plnohodnotná náhrada na postu kytaristy.

1. února 2014

Zděněk Pěnkava, který dělal manažera skupiny 88 měsíců (tj. více jak 7 let), odchází na vlastní žádost od Led Sezelim. Byl to právě on, kdo patřil mezi hnací motory skupiny, které přinesly úspěchy v 90. letech.

10. února 2014

Led Sezelim se vůbec poprvé podívali do elitní dvacítky nejpopulárnějších skupin na http://bandzone.cz, a to hned 17. místem, z celkového počtu 36.016 registrovaných kapel.

11. února 2014

V žebříčku Bandzone další postup kapely, tentokrát až na 14. příčku.

13. února 2014

Postup na 13. místo v žebříčku popularity na Bandzone.

14. února 2014

Cesta Led Sezelim vzhůru na Bandzone pokračuje - 12. příčka.

17.  února 2014 

Desítka Top Bandzone je na dosah - 11. místo!

18  února 2014 

Led Sezelim dosahují konečně 10. pozice v žebříčku popularity na Bandzone.

21. února 2014

Richna zpracovává a poté vkládá na kanál http://youtube.com a na www.karaoketexty.cz další videoklip s písní "Možná, že ani nevíš" z živého alba "V příštím století snad..." z roku 1996. V klipu jsou použita videa z Drážďan z 9. prosince 1995 z obhlídky spreyerských maleb v opuštěné části čtvrti Neustadtu a pár záběrů před a po koncertě v Panzerhofu.

22. února 2014

Zkouší se nové svižné skladby - "Ráno" z repertoáru skupiny Řízky, a dále písně "Prachy" Tomáše Veselého a "Pivo" Václava Rezka.

24. února 2014

9. místo pro Led Sezelim v žebříčku popularity na Bandzone. 

25. února 2014

Led Sezelim na skvělém 8. místě v žebříčku popularity Bandzone. 

14. března 2014

Dobře propagovaný koncert (plakáty a anonce Rádia Beat) v Divadle Šluknov s místní kapelou We and Angels, bohužel před žalostně nízkou návštěvou, kterou ještě zvýraznily velké prostory "divadelního" sálu s vysokým pódiem i stropem. Kapela bez Míly Klimenta, ale s Tomášem Veselým, zahrála 15 skladeb v tomto sledu: "Slova", "Ráno", "Mně se líbí", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Jednou", "Hamlet", "Dveře", "Žena z Kámena", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dědek", "Dráček", "Veverka" a jako jediný přídavek "Rybí plíce". Článek o akci i s několika fotografiemi Dušana Blanára byl zveřejněn o den později na místním kulturním portále Rumburská hlavička na odkaze http://www.vybezek.eu/aktuality/kultura/item/2421-we-and-angels-led-sezelim-v-divadle.html.

29. března 2014

Dosažena 7. pozice v žebříčku popularity Bandzone. 

30. března 2014

Richard Musil zpracovává barevný obal včetně barevné samolepicí etikety DVD "Led Sezelim Story 1996 - 1999". Na obal jsou použity 3 barevné fotografie kapely z roku 1998 a jedna ještě s Komárem a Lojzou Bělotou z roku 1996.

1. dubna 2014

Fanoušci posunuli Led Sezelim až na 6. místo, a kapela se tak dostala až na titulní stranu Bandzone.

2. dubna 2014

Pokračující zájem uživatelů Bandzone o kapelu vynáší Led Sezelim v žebříčku opět o stupínek výše a usazují se na 5. příčce.

5. dubna 2014

Videa z objektivu Jany Drvoštěpové z vystoupení kapely v děčínském klubu KLUB 25. ledna 2014  s písněmi "Sám" a "Slova" se objevují na kanále http://youtube.com.

19. dubna 2014

Opakující se psychické záchvaty někdejšího frontmana kapely Mejly Klimenta, které většina členů kapely v celé historii celkem trpělivě snášela, už dostoupily takové meze, že ostatní došli k názoru, že jeho chování je již natolik nebezpečné, že ohrožuje samotnou existenci Led Sezelim. Míla od října 2013 přestal ze zdravotních důvodů se skupinou vystupovat, již předtím vynechával mimoděčínské koncerty a společných zkoušek kapely se zúčastňoval jen sporadicky. Také skladatelská činnost se dostala do útlumu. Skupina k němu dlouho přistupovala velice shovívavě a nabídla mu členství na bázi Briana Wilsona z Beach Boys, tj. komponování hudby, příp. nahrávání ve studiu, a bude-li se na to cítit, i koncertování. Neoprávněným nařčením členů kapely z krádeže části jeho aparatury a kytary ve zkušebně (věci měl přitom u svého známého), přetekla však poslední pověstná kapka. Letitý skladatelský partner Míly, Richard Musil, oznámil poté, co mu s Pepinnem odvezli vše domů, že ostatní z Led Sezelim s ním již odmítají dále hrát. Tím fakticky zaniklo Mílovo členství v bandu.

Po zlomovém okamžiku odpoutání se od Míly Klimenta přichází ještě téhož večera další milník. Kapela poprvé vystupuje v Praze, a to hned v legendárním rockovém klubu Nová Chmelnice na Žižkově, jako předskokan punkové kapely Krumpáče, která tu křtí nové CD "Královna punku". Uvolnění Led Sezelim podávají v dobře nazvučeném klubu před více jak 60 návštěvníky (za vstupné 100 Kč) snad nejlepší výkon v novodobé historii a přehrají standardní playlist roku 2014 v tomto pořadí: "Rybí plíce" jako zvukovku a dále "Ráno", "Mně se líbí", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Jednou", "Hamlet", "Dveře", "Žena z Kámena", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", "Dědek" a "Veverka". S Krumpáči zpívá hostující Nargy v jejich verzi písně "Veverka". Skvělý večer zakončují vynikající rythm´n´bluesoví Iggylou and The Stutz Bearcat Jim Beamers (Praha) s charizmatickým anglickým zpěvákem.

24. dubna 2014

Novinář Jakub Bureš pořizuje rozhovor o Led Sezelim pro děčínský kulturní měsíčník ENTER s Richardem Musilem.

25. dubna 2014

Svatební Rock party pro asi dvacítku svatebčanů a personálu v malebné krkonošské chatě Betyna v Peci pod Sněžkou. Po 22. hodině byly přehrány skladby "Ráno", "Tchýně", "Mně se líbí", "Oči ve tmě", "Nebeská brána", "Kokain", "Slova", "Sám", "Pivo", "Prachy", "Noční obraz", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dveře", "Dráček", "Veverka", "Dědek", "Rybí plíce", "Hamlet". Vlastní devatenáctipísňový repertoár byl nastaven o převzaté skladby: "Svobodárna" (zpěv Nargy), "Jen jednou dostat šanci" (Richna), "Dvě růže krepový", "Někdy příště" a "Vojín XY hlásí příchod" (Pepinno) od Katapultu, "Dlažební kostka" (Pepinno) od Plus naši, "Co všechno se může stát" (Pepinno a Richna) od Olympicu, "Holky rohypnolky" (Pepinno) od Viléma Čoka, "Planeta Hieronyma Bosche" (Richna) od Progress 2.

30. dubna 2014

Na velice příjemném festiválku ČaRozára FEST 2014 v Zahrádkách u České Lípy hráli Led Sezelim od 21 hodin po kapelách Czech Out (Česká Lípa), Dr. Jane & Psycho-pac (Děčín) a Walking Trio (Liberec), kteří se těsně před vystoupením proměnili v Supermarket Quartet. Do půlnoci ještě zahráli Krumpáče (Praha) a No Fun (Česká Lípa). V době vrcholení festivalu bylo v areálu kolem stánku U Rozáry při pálení čarodějnic a opékání prasete na rožni kolem 100 lidí. Led Sezelim zahráli "Slova", "Ráno", "Mně se líbí", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Jednou", "Dveře", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", "Dědek", "Veverka" a jako přídavek "Žena z Kámena".

2. května 2014

Vychází květnové vydání kulturního měsíčníku ENTER v nákladu 7000 kusů s třístránkovým rozhovorem Jakuba Bureše s Richardem Musilem o minulosti i budoucích plánech Led Sezelim s barevnou fotografií kapely z roku 1994. Večer se koná Rock party v restaurant & pubu Na Skřivance v Děčíně-Podmoklech, trvající poctivé 4 hodiny za návštěvy kolem 40 posluchačů. Hráno podobně, jako 26. října 2013, ve třech plánovaných blocích, k nimž nakonec přibyl v závěru čtvrtý. 1. blok: "Tchýně", "Oči ve tmě", "Žena z Kámena", "Nebeská brána", "Pivo", "Planeta Hieronyma Bosche ´99" od Progess 2, "Prachy", 2. blok: "Hamlet", "Kancelářský blues", "Noční obraz", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Ráno", "Dveře", 3. blok: "Magické noci" (Nargy) od Plastic People of the Universe, "Mně se líbí", "Rybí plíce", "Slova", "Dědek", "Dráček", "Kokain" Petra Kalandry, 4. blok s hostujícím Honzou Gorejem za bicími: "Svobodárna", "Někdy příště", "Jsi křehká" a "Vojín XY hlásí příchod" (zpěv vše Pepinno) od Katapultu, "Veverka", znovu "Jednou" a "Hamlet", "Sám" a na závěr desetiminutová instrumentálka "Už budem" v triu Tomáš Veselý (g), Adam Musil (bg) a Honza Gorej (drs).

12. května 2014

V pořadí třetí, tentokrát střihový, videoklip "Véna" z alba "Dům ztracených her" z roku 1997 se objevuje na kanálu http://youtube.com a na www.karaoketexty.cz (zde již 50. video). Pepinno Pech kromě povinností k Led Sezelim stíhá zkoušení s ústeckou kapelou Idio & Idio.

7. června 2014

Led Sezelim na dvoudenním Open Air Festivalu Markvartice 2014 na pódiu postaveném na pozemku místního fotbalového klubu. Pro cca 100 lidí zahráli bez Milana Doudy, u basy s Adamem Musilem, jenž hrál s levou zlomenou rukou v sádře - "Slova" jako zvukovku a playlist v tomto pořadí: "Veverka", "Ráno", "Pivo", "Dveře", "Rybí plíce", "Tchýně", "Dráček", "Prachy", "Mně se líbí", "Noční obraz", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", jako přídavek si dav vyvolal znovu skladbu "Veverka". Led Sezelim hráli jako předposlední kapela, jejich koncert byl poznamenán několika výpadky elektrického proudu hned v úvodu, dále zde vystoupily skupiny D.M.T. (Markvartice), Lost Fate (Kladno), The Fialky (Praha), Daily Project (Děčín), Let Me Fall (Děčín), Rány z pádů (Česká Kamenice),  Zelenina (Čechtice), v pátečním bloku folk a country Dr. Jane (Děčín), Pohodáři (Teplice), Vomiště (Děčín), Pavel Petran a kapela (Jesenice) a Kvinta (Litvínov).

11. června 2014

V žebříčku popularity na hudebním serveru Bandzone se Led Sezelim dostávají na své historicky nejlepší 3. místo za kapelami Hentai Corporation (Praha) a Tchei - chan (Jičín).

12. června 2014

Postup na 2. příčku žebříčku popularity na Bandzone.

13. června 2014

Přízeň fanoušků vynáší Led Sezelim na serveru Bandzone konečně do čela žebříčku popularity 36 868 registrovaných skupin. Drží se zde celý týden až do 19. června 2014 a ještě dalších pět dní je na druhém místě.

14. června 2014

Koncert v Homegrown-clubu ve Varnsdorfu pro velmi vděčné publikum, cca 60 lidí vč. poslouchajících v sousedním výčepu, s tímto repertoárem: "Veverka", "Ráno", "Pivo", "Dveře", "Rybí plíce", "Tchýně", "Dráček", "Prachy", "Mně se líbí", "Noční obraz", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Slova", "Jednou", "Hamlet", "Oči ve tmě", "Dědek", "Žena z Kámena", "Sám" a jako přídavek znovu "Veverka". Jako předkapela zahrála Angelic Project z Velkého Šenova.

20. června 2014

Kapela jede po dlouhých letech (od června 1998) dvojkoncert, tentokrát do středních Čech na Mladoboleslavsko. Nejprve hraje v hospodě Na Sušce v Katusicích u Bělé pod Bezdězem od 19 hodin na zakončení sezóny sportovních šermířů po zvukovce "Slova" pro asi 45 dospělých i dětí tento 50-timinutový set: "Veverka", "Ráno", "Pivo", "Dveře", "Rybí plíce", "Tchýně", "Prachy", "Dráček",  "Mně se líbí", "Noční obraz", "Jednou" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Následoval rychlý přesun do Mladé Boleslavi, kde Led Sezelim zahráli od 21 hodin pro asi 15 hostů na předzahrádce restaurace Slovenský Dvor v lesoparku Štěpánka skladby v pořadí "Tchýně", "Veverka", "Ráno", "Pivo", "Dveře", "Rybí plíce", "Dědek", "Dráček", "Prachy", "Mně se líbí", "Noční obraz", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče" a přídavky "Hamlet", "Oči ve tmě" a znovu "Veverka".

12. a 13. července 2014

Celovíkendové soustředění kapely v Arnolticích, kde písně současného repertoáru dostávají nové aranže pro kytaru a dvě baskytary. V historii kapely zlomový okamžik.

2. srpna 2014

Kolem páté odpolední účinkují Led Sezelim před 300 lidmi s padesátiminutovým vystoupením na hudebně-pivovarském festiválku k prvnímu výročí otevření Křinického pivovaru "Krásnolipská nádhera" na Křinickém náměstí v Krásné Lípě. Přehrají "Dveře", "Tchýně", "Ráno", "Pivo", "Dráček", "Mně se líbí", "Rybí plíce", "Prachy", "Noční obraz", "Oči ve tmě", "Hamlet" a "Veverka". Koncert je poznamenán ne moc dobrým zvučením J. Navary. Dále zde hrají kapely WWS, No Discipline, Strange Fetish a Tjeremin. Kapela se přesouvá do Děčína, kde od 20 hodin hraje již mnohem uvolněněji v domácím prostředí Bodenbach baru pro třicítku lidí ve dvou sériích. I. série: "Dráček", "Tchýně", "Ráno", "Pivo", "Dveře", "Mně se líbí", "Rybí plíce", "Prachy", "Noční obraz", "Oči ve tmě", "Hamlet", "Veverka" a "Magické noci" od Plastic People, při které Richna provede užaslým posluchačům bleskový striptýz. Po přestávce ve II. sérií zazněly písně: "Slova", "Dědek", "Frančasko", "Veverka", "Sám", "Kokain", "Nebeská brána" a znovu "Prachy".

9. a 10. srpna 2014

Richna Musil dopoledne natáčí záběry a odpoledne střihá živý videoklip ke skladbě "Slunce" z alba "Dům ztracených her" z roku 1997. Ještě večer je klip vložen na http://youtube.com a na www.karaoketexty.cz. Ještě v noci k němu přibude střihový klip "Blues konzumního člověka" ze stejného alba.

16. srpna 2014

Rock party na střeše hotelu Věnec na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Led Sezelim v den 44. narozenin Nargyho odehrají pro dvacítku přihlížejících po skupině Krumpáče a zvukovce, ve které zaznějí celá "Slova", skladby "Veverka", "Mně se líbí", "Pivo", "Tchýně", "Dveře", "Oči ve tmě", "Rybí plíce", "Noční obraz", "Dědek", "Prachy", "Ráno", "Hamlet", s hostující Terezou Rychtaříkovou z Krumpáčů na příčnou flétnu "Dráček" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Části koncertu obou skupin byly zaznamenány na video.

23. srpna 2014

Led Sezelim poprvé od dubna 1996 hrají opět v zahraničí. Již 20. srpna 2014 odjíždějí z Teplic v doprovodu svých fanoušků na třídenní Festival Banát 2014 (3. ročník) v jedné ze šesti českých vesnic v Rumunsku - Eibenthalu. Zhruba tisícovce fanoušků z celých Čech, Moravy a Slezska, a také z místních krajanů, hrají dále Šumavští šumaři, Už jsme doma, Zrní, Dva, WWW Neurobeat, Nylon Jail, Houpací koně, Vees, Kittchen, První hoře, Kieslowski, Cháska, Drtikol, 4Dogs, Fru Fru, Stinka, Lucie Redlová, Papír sklo plasty, Tichonov, Lovefoodfone, Plastičtí lidé z vesmíru, Kluci od Medvěda & hosté, konferuje Petr Srna z ČT a vystoupí i folklórní soubor českých krajanů s Hudeckou muzikou. Led Sezelim vystupují třetí den festivalu od 18 hodin s tímto setem: instrumentálně "Slova" jako zvukovka, "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Dveře", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet", "Dráček", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Festivalový televizní štáb točí s kapelou záběry pro festivalový dokument s rozhovorem se členy. Celý koncert kapely je také natáčen malou ruční kamerou Františkem Brázdilíkem. Kapela se vrací v pondělí 25. srpna 2014 do Čech.

26. srpna 2014

Na hudebním portále www.musicserver.cz vychází recenze Honzy Průši "Legendy o Banátu nelhaly", ze které Led Sezelim, celkem právem (i sebehodnocení samotné kapely je velmi přísné), nevycházejí právě moc příznivě: "Další banátská legenda praví, že se na prvním ročníku kdosi z kapely Led Sezelim opil s jedním z organizátorů této akce a ten slíbil, že si tu kapela bude moci zahrát. Stalo se a bigbítová odrhovačka, zajímavá snad jen zdvojenou basou, odehrála svůj rumunský set. Úvodní "Veverka", jinak od Pod Černého vrchu, byla pro ty, co kapelu neznají, milým překvapením, jinak ale mezi Redlovou a Kieslowski působili poněkud nepatřičně...". Na jiném místě se píše: "Led Sezelim byli krutí". Celá recenze tohoto charitativního festivalu je na odkaze http://musicserver.cz/clanek/47903/banat-2014-rumunsko-21-23-8-2014/. Kytarista Tomáš Nargy Veselý oznamuje kapele, že s ní odehraje koncertní plán v roce 2014 a ukončí svojí činnost.

6. září 2014

5. ročník festivalu Cesta z města v Intercampu Mosquito ve Vysoké Lípě je vzpomínkou na 20 let od založení v Děčíně již neexistujícího klubu Palermo. A tak tu až na hlavní hvězdu festivalu, legendární Abraxas, litoměřického Pepek a Námořník a děčínských Pooda a Blueser, hrají výhradně kapely z regionu, které prošly programovou historií klubu - Starý dobrý cirkus, Jack si udělat hračku, Loutkové divadlo, Destroyself, Černý pepr, Vomiště, Na louce, Pro děti (Ústí nad Labem), Martin Chik Blues (Praha). Dr. Jane, a po nich Led Sezelim, festival po 13. hodně zahajuje na hlavní stage. Souběžně běžel program na klubové scéně ve vysokolipském klonu Palerma. Led Sezelim odehráli v té době asi stovce posluchačů o dvě písně zkrácený playlist z důvodu problémů v závěru vystoupení s kytarovým kombem: "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Dveře", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet". Led Sezelim se po 16. hodně přesouvají do Mnichova Hradiště, kde odehrají od 20 hodin ve stodole zahrady Kapucínského kláštera pro asi 40 posluchačů možná nejlepší koncert v novodobé historii kapely. Skvěle nazvučeni a nahráváni techniky České televize odehrají členové skupiny disciplinovaně a s minimem drobných chybiček skladby "Dědek", "Dveře", "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Rybí plíce", "Noční obraz", "Prachy", "Hamlet" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Koncert musel být bohužel zkrácen kvůli časovému skluzu večera, a tak se kvalitního nahrání nedočkaly ještě další tři skladby "Ráno", "Dráček" a "Jednou". Dále zde vystoupily tři pražské skupiny: Krumpáče, Memento Vitae a Iggylou and The Stutz Bearcat Jim Beamers. Kapela zvažuje zpracování nahraného materiálu a zcela regulérně debatuje o natočení a vydání oficiálního dvanáctipísňového studiového alba se současným repertoárem. 

7. září 2014

Víkendové turné kapela završuje na 4. ročníku festivalu Nádhera 2014 ve Vrchlického sadech na Klíši v Ústí nad Labem, kam se přesouvá přímo z Mnichova Hradiště. Zahraje zde v brzkém odpoledni po instrumentální verzi skladby "Slova" pro v té době asi 200 přítomných písně "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Dveře", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Dále zde vystoupily ústecké kapely Lidoví léčitelé, Tryskáči, Inventa Storca, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox a Vylitá Šťáva a Magma Hotel ze Štětí. 

15. září 2014

Přesně po třech měsících se vrací kapela na čelo žebříčku popularity serveru Bandzone.cz a drží se zde celý poslední letní týden až do 22. září.

17. září 2014

Úplně poprvé se umisťuje na Bandzone.cz píseň kapely v šestce nejhranějších skladeb předešlého dne (na 6. místě). Podařilo se to letitému hitu "Už toho mám dost", který kapela koncertně už dávno nehraje.

18. září 2014

"Už toho mám dost" je se 78 poslechy 5. nejhranější skladbou na Bandzone.cz z předešlého dne.

20. září 2014

Na tradiční Zahradnicko-zemědělské výstavě Libverda 2014 v areálu Střední zahradnické a zemědělské školy Antonína Emanuela Komerse v Děčíně-Libverdě v doprovodném hudebním programu vystoupili různí účinkující - pěvecký soubor SaH, skupiny Dr. Jane, Rány z pádů (Česká Kamenice), Dixi DC a Led Sezelim, kteří přehráli pro vděčné publikum za proměnlivého počasí 12 skladeb, které by měly tvořit připravované nové album: "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Rybí plíce", "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet", "Dráček", "Jednou" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Koncert je Karlem Hladíkem dobře nazvučen a nahrán ve formátu .mp3. Pěkná tečka za festivalově náročnou sezónou.

4. října 2014

Koncert ve varnsdorfském Homegrown clubu pro tři desítky roztančených bigbíťáků. V téměř 2 hodinách Led Sezelim zahrají 19 písní: "Slova", "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Rybí plíce", "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet", "Dráček", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Mně se líbí", "Nebeská brána", "Sám", "Dveře", Žena z Kámena", "Dědek" a jako přídavek znovu zazněla "Veverka".

8. října 2014

Richard Musil zpracovává osmnácté video pro DVD "Led Sezelim Story 1996 - 1999", skladbu "Úřednický ráno" z roku 1998, která vyšla v audio podobě pouze na CD "Fosílie: Rarity od Led Sezelim".

15. října 2014

Dvacátým koncertem sezóny se Led Sezelim vracejí do Prahy. V půvabném žižkovském Fatal music clubu hrají po pražských kapelách 2Fall a Krumpáče po 22. hodině v rámci v pořadí už 6. soutěžního večera základního kola koncertní soutěže kapel Silvercup 2014. Ambice k postupu nejsou dopředu žádné, neboť o vítězi rozhodují svými hlasy pouze přítomní fanoušci soutěžících kapel a to samozřejmě vyhovuje domácím vystupujícím. Členové Led Sezelim si proto svůj výborně nazvučený koncert jenom báječně užívají ve skladbách "Slova" (zvukovka), "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". V přídavku znovu zazněla "Veverka" a skvělou náladu podtrhla i závěrečná improvizační instrumentálka "Už budem". Koncert je zvukařem nahrán.

25. - 27. října 2014

Adam Musil natáčí záběry pro 19. videoclip na DVD "Led Sezelim Story 1996 - 1999", které pak jeho otec Richna, coby režisér, sestříhá a vkládá píseň "Černá hodinka" z roku 1996, na http://youtube.com. Richard také v tomto hraném clipu, zpívaném Jirkou "Komárem" Jeřábkem, obsazuje sám sebe do hlavní role temného příběhu, trvajícího necelé tři minuty.

29. října 2014

Adam Musil ruší profil Led Sezelim na www.karaoketexty.cz, kde byly s videi a texty i jejich anglické překlady.

2. listopadu 2014

Skladba "Veverka II" z alba "Nekonečné noci v hostinci U drevokocúra" z roku 1998 dostává obrazovou podobu a je jako poslední zařazena na připravované druhé video DVD a publikována na http://youtube.com.

8. listopadu 2014

"Už toho mám dost"  se vrací po téměř dvou měsících na 5. místo nejhranější skladby na Bandzone.cz z předešlého dne. Drží se zde dva dny, aby 10. listopadu vystoupala na další dva dny se 134 poslechy na 4. místo a následující dva dny je opět pátá a pak až do 15.11. znovu čtvrtá.

10. listopadu 2014

Po několikadenní práci v Pinnacle Studio version 16.0.1. Ultimate Richard Musil dokončuje mastering DVD "Led Sezelim Story 1996 - 1999" včetně menu s náhledy do jednotlivých vybraných 20 videí a s přepínacími tlačítky. Videa jdou přehrát opět buď jednotlivě dle výběru v menu nebo všechna najednou dle číselného řazení jako film - tímto způsobem na DVD-přehrávačích a v počítačích s nainstalovanými operačními systémy Windows Vista a Windows 7. Ve Windows ´XP lze DVD přehrát rovněž, ale bez využití menu, pouze jako celý film v kuse.

14. listopadu 2014

Je ukončen copyright DVD "Led Sezelim Story 1996 - 1999" v nákladu 40 kusů. Ve stejný den je započato polepování DVD barevnými etiketami s fotem skupiny ve čtyřčlenné sestavě z roku 1998.

16. listopadu 2014

"Už toho mám dost" je na Bandzone.cz třetí.

17. listopadu 2014

"Už toho mám dost" na Bandzone.cz konečně dobývá se 169 poslechy čelní pozici. O den později je ještě druhá, další čtvrtá.

23. listopadu 2014

Poprvé se daří double úspěch na Bandzone - kapela je 4. v popularitě a vousatý hit "Už toho mám dost" z roku 1995 po necelém týdnu opět na čele poslouchatelnosti.

30. listopadu 2014

Finch Music oficiálně vydává, se čtyřměsíčním zpožděním oproti datu uvedenému na obalu, DVD "Led Sezelim Story 1996 - 1999" s těmito 20 video tituly: 1. "Svědectví živého nebožtíka", 2. "Horská dráha", 3. "Sen o láhvi a smíchu", 4. "Ve vlaku", 5. "Černá hodinka", 6. "Možná, že ani nevíš", 7. "Boty", 8. "Slunce" 9. "Odrhovačka o plavbě Titanicu", 10. "Blues konzumního člověka", 11. "Véna", 12. "Dům ztracených her", 13. "Úřednický ráno", 14. "V pořadu Krocky Františka Janačíka ve vysílání Českého rozhlasu Ústí nad Labem včetně Mně se líbí (promovaní)", 15. "Koleda", 16. "Přechodné bydliště", 17. "Ptáci", 18. "Kolona", 19. "Veverka II",  20. "Na shledanou Stará Oleško !". 

Prosinec 2014

Jarda Kouba vytváří na vlastní značce Homegrown-club DVD "Led Sezelim - Pivnice U kostela", které tvoří třiadvacetiminutový audio-video  sestřih vystoupení kapely 4. října 2014 ve varnsdorfském klubu, jehož je majitelem. Na nosiči jsou zachyceny z devatenáctipísňového koncertu ukázky z těchto 8 skladeb: "Slova", "Veverka", "Oči ve tmě", "Ráno", "Jednou", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dveře" a celá "Žena z Kámena".

6. prosince 2014

Další, již čtvrtá, Mikulášská rocková nadílka v Bodenbach baru, tentokrát se skupinou Angelic Project z Velkého Šenova. Skvělá atmosféra večera vyvrcholila vznícením reprobedny baru k poslechové hudbě. Zde je stručný záznam naprosto absurdního rozhovoru dvou zaměstnanců baru při likvidaci požáru: "Není tady cítit fosgen? Ne. Hoří! To by chtělo šroubovák. Máme šroubovák? Máme! Tak pro něj skoč. Nemám klíče! atd.". Led Sezelim hráli jako první tento program: "Dědek", "Dveře", "Veverka", "Pivo", "Tchýně", "Oči ve tmě", "Rybí plíce", "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet", "Dráček" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče". Na koncertě bylo prvně do světa vypuštěno DVD "Led Sezelim Story 1996 - 1999".

10. prosince 2014

Koncert skupin Krumpáče a Led Sezelim v music & pub clubu Vagon v Praze na Národní třídě, který se měl konat 14. prosince, je zrušen z technických důvodů (odstávka vody v klubu) a přeložen zatím na neurčito v roce 2015. Pražský koncertní hattrick v jednom roce se tak Led Sezelim nevydařil.

12. prosince 2014

Zájem posluchačů opět vynesl skladbu "Už toho mám dost" na čelo žebříčku poslouchatelnosti skladeb na Bandzone.cz. Navíc jsou Led Sezelim stabilně na třetím místě mezi populárními kapelami.

18. prosince 2014

Píseň "Touha" střídá "Už toho mám dost" v čele žebříčku Bandzone.cz a i v populárních kapelách jdou Led Sezelim na 1. místo. Je to vůbec poprvé, co vedou oba žebříčky současně.

22. prosince 2014

Další žebříčkový double úspěch. Tentokrát se na výsluní ohřála spolu s kapelou píseň "Mně se líbí".

24. prosince 2014

Ledsezeliovská "Koleda" Martina Zíky z roku 1998 je druhou nejposlouchanější skladbou dne na Bandzone.cz a kapela je stále první.

30. prosince 2014 až 1. ledna 2015

Poslední double úspěch na přelomu roku - skladba "Heartbreaker/Dědek" z roku 1994 i kapela jsou na čele obou žebříčků Bandzone.cz. 

31. prosince 2014

Statistika roku 2014: oficiální webové stránky Led Sezelim www.ledsezelim.estranky.cz byly navštíveny dohromady 50.795x. Nejnavštěvovanější byla rubrika "Koncerty odehrané" (s 912 návštěvami), nejsledovanější složkou fotografií složka "1999 - 2000" (1990x). V roce 2014 odehráli Led Sezelim v historii kapely bezkonkurenční počet 21 vystoupení, z toho 16 mimo město Děčín vč. zahraničního koncertu v rumunském Banátu.

Žebříček 10 nejposlouchanějších skladeb Led Sezelim v .mp3 formátu na webu http://bandzone.cz v roce 2014 vypadá takto:

1. "Už toho mám dost" 15032x, 2. "Touha" 10361x, 3. "V jedné chvíli" 8459x, 4. "Mobydick / Povedená dvojka" 7287x, 5. "Mně se líbí (promovaní)" 7006x, 6. Dědek / Heartbreaker 6962x, 7. "Dveře" 6697x, 8. "Holky pod kopcem" 6650x, 9. "Ze života pařezů" 6566x,  10. "Opice" 6094x. Celkem bylo 99 zveřejněných skladeb Led Sezelim (na 4 úložištích) přehráno posluchači 352.443x.

V žebříčku popularity "The Best of Bandzone.cz TOP 100 kapel" figurují Led Sezelim v roce 2014 na skvělém 7. místě z celkových 37.837 registrovaných skupin!!!  

Úspěšnost z celkových 64 videí, umístěných na http://youtube.com , je co do počtu zhlédnutí následující:

1. "Už toho mám dost" 827x, 2. "Mobydick"  823x, 3. "V jedné chvíli" 818x,  4. "Dědek" (původní klip z roku 1995) 782x, 5. "Tchýně" 771x, 6. "Holky pod kopcem" 763x, 7. "Touha" 757x, 8. "Koleda" 749x, 9. "Nebeská brána" 723x, 10. "Song znaveného maséra" 719x, 11. "Odrhovačka o plavbě Titanicu" 710x, 12. "Hamlet" 704x, 13. "Oči ve tmě" 703x, 14. "Epizoda starého muže" 701x, 15. "Sen o láhvi a smíchu" 699x, 16. "Ve stínu lípy" 698x, 17. "Dveře" 697x, 18. - 19. "Čert aby vzal muzikanty" a "Heartbreaker/Dědek (Panzerhof)" 696x, 20. - 21. "Jednou" a "Zloděj" 694x. Celkem byla všechna videa zhlédnuta 18.791x, což zabralo odhadem 84.612 minut (cca 1410 hod.) sledovanosti, tedy více jak desetinásobný zájem, než v roce 2013, přičemž program Analytics zjistil, že kromě českých internetových surferů videa Led Sezelim zhlédli v roce 2014 také lidé ze Slovenska, Německa, Velké Británie, Rumunska a dokonce i ze Saudské Arábie! Oproti roku 2013 výrazně klesla sledovanost videí Led Sezelim u žen. 97,5 % návštěvníků byli muži a jen 2,5 % ženy.

3. ledna 2015

Na pouhých jedenáct přehratelných příspěvků je kapelou zredukován profil Led Sezelim na Bandzone.cz . Skupina je rozhodnuta jít nahrát album do studia, to oddaluje Nargyho odchod z kapely.

9. ledna 2015

Před koncertem v děčínském hudebním klubu Le Garage Noir měli členové kapely oprávněné obavy z jeho návštěvnosti vzhledem k ne právě ideálnímu datu konání, týden po Silvestru a před výplatním termínem. Ale solidarita fanoušků, skvělá propagace vedení klubu s plakáty po celém městě, zveřejněním v kulturním měsíčníku ENTER, na nejrůznějších webech, facebooku i v týdeníku Princip, to vše mělo ten výsledek, že v klubu bylo asi 70 lidí. Rovněž pozvání dívčího kvarteta Angelic Project se ukázalo jako dobrý marketingový tah. Led Sezelim zahráli dvanáctipísňový koncert s malým experimentem, akustickou vsuvkou tří písní, kdy Nargy hrál na španělku a Pepinno na cajon - perkusi vlastní výroby, což obecenstvo přijalo kupodivu pozitivně. Paylist vypadal takto: "Dědek", "Dveře", "Veverka", "Tchýně", akusticky "Pivo", "Oči ve tmě", "Rybí plíce", a opět na plnou energii "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče" a jako přídavek si lidé vytleskali, jako skoro už tradičně, píseň "Veverka".

24. ledna 2015

Koncert v prestižním klubu Irská v Karlových Varech jako "pokapela" pražských Krumpáčů pro pětadvacítku platících po 22. hodině. Po zvukovce na "Slova" odehrány písně "Dědek", "Dveře", "Veverka", "Tchýně", "Pivo", "Oči ve tmě" (akusticky), "Rybí plíce" (akusticky), "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet", "Jednou", "Dráček", "Žena z Kámena" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče".

8. února 2015

Vrcholí přípravy a zkoušení k nahrání 11 skladeb na nové album v Ústeckém hudebním studiu. První nahrávací frekvence je naplánována na 7. března.

9. února 2015

Led Sezelim vypadávají po téměř roce z první dvacítky kapel na Bandzone.cz.

21. února 2015

Akce "Rocková zabíjačka v Bodenbachu", kde jako předkapela vystoupili pražští Krumpáče. Pro dvě desítky docela rozdováděných lidí zahráli Led Sezelim na domácí půdě:  "Dědek", "Dveře", "Veverka", "Tchýně", "Pivo", "Oči ve tmě" (akusticky), "Rybí plíce" (akusticky), "Noční obraz", "Prachy", "Ráno", "Hamlet", "Jednou", "Dráček", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče" a v jediném přídavku zazněla "Žena z Kámena". Pepinno hrál ve dvou akustických skladbách poprvé na konga a zahrál si i s Krumpáči.

6. března 2015

Potřetí během 11 měsíců hraje kapela v Praze. Tentokrát předskakuje na Žižkově při společném večeru (pro asi tři desítky návštěvníků), nazvaném "Alternativně zábavná siesta v klubu Orion",  opět spřízněné kapele Krumpáče. Po odehrání jedenáctipísňového playlistu, složeného z písní "Dědek", "Dveře", "Veverka", "Tchýně", "Pivo", "Oči ve tmě, "Noční obraz", "Prachy", "Hamlet", "Dráček" a "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", míří Led Sezelim ještě v noci do nahrávacího studia Pavouk Records, sídlícího v Domě techniky v Ústí nad Labem.

7. března 2015

Kapela po dlouhých 18 letech opět v nahrávacím studiu. Tentokrát bylo vybráno studio Pavouk Records v Ústí nad Labem se zvukařem Jiřím Pletánkem a možnostmi plně digitálního záznamu. Od 10 hodin se zvučí bicí nástroje na celkem 10 mikrofonů, následně obě baskytary do linky mixpultu. Od 17 hodin do jedné hodiny ranní jsou nahrány rytmické základy těchto skladeb v pořadí: "Hamlet" (použit 2. track), "Střední proud" (2. track), "Dráček", "Jednou" (4. track), "Oči ve tmě" (5. track), "Noční obraz" a "Prachy".

8. března 2015

V 11 hodin se pokračuje v nahrávání rytmiky dalších čtyř skladeb plánovaného alba: "Pivo", "Tchýně". "Ráno", "Veverka" (použit 2. track). K bicím jsou nahrávány i baskytary, ale ve výsledném celku se objeví Milanova jen ve skladbách "Oči ve tmě" a "Veverka" a Adamova v písni "Pivo". Proto jsou obě  baskytary dohrávány od 13 hodin odděleně v tomto pořadí: "Hamlet" a "Střední proud" (Milan), "Ráno", "Hamlet", "Střední proud", "Dráček", "Oči ve tmě" a "Noční obraz" (Adam), "Noční obraz" (Milan), "Prachy", "Tchýně", "Ráno" a "Veverka" (Adam). Od 17.45 hodin začíná práce na doprovodných kytarových partech také pro Tomáše Nargyho Veselého, který se při nahrávání střídá s Milanem v tomto sledu: "Hamlet", "Střední proud", "Jednou" (použit 4. track) s Tomášem, "Dráček" (3. track) a "Jednou" (4. track) s Milanem, "Dráček" (5. track) a "Noční proud" (2. track) s Tomášem, refrén v "Oči ve tmě" (2. track), "Noční obraz" (2. track), "Prachy" (Milan), "Prachy" (3. track) a "Pivo" (Tomáš), "Tchýně" (Milan), "Tchýně", "Ráno", "Veverka" (Tomáš) a "Ráno" (Milan). Práce ve studiu končí hodinu před půlnocí.

21. března 2015

Richna s Pepinnem jsou ve studiu už od rána, přesto technické přípravy umožňují vlastní nahrávání až v podvečer. Mezi 18.00 až 19.15 hodinou nazpívává Richard písně "Hamlet" (použit 3. track), "Jednou" (3. track) a "Oči ve tmě" (2. track), poté až do 22. hodiny pracuje Nargy. Napřed přehraje kytaru u písně "Hamlet", následně přihrává bustrovanou kytaru do střední části "Jednou" a v refrénech v skladbě "Oči ve tmě". Do půlnoci ještě nazpívá Richna "Pivo" a Nargy sóla do písní "Pivo" a "Noční obraz".

22. března 2015

Tentokrát se začíná hned zrána. V 9.15 hodin Richna zpívá na dva pokusy "Noční obraz" (z obou verzí jsou použity části). Potom až do 12 hodin nahrává kytarové party Nargy - napřed další track sóla pro "Noční obraz", následně jsou zcela předělávány spodky skladeb "Veverka", "Střední proud", "Ráno", "Dráček a "Oči ve tmě". Ve 13 hodin se k mikrofonu vrací Richard, aby během jedné hodiny nazpíval verze pro "Střední proud", "Ráno" a "Dráček". Ve 14 hodin jdou na řadu oba baskytaristé se svými sólovými party ve skladbě "Ráno", napřed Milan, pak Adam. Ve studiu se domluví, že verzi v písničce "Dráček" zkusí nazpívat také její hudební autor, Milan. A výsledek kolem 15. hodiny je překvapivý. Verze je přijata. Pak se k mikrofonu dostávají i ostatní členové skupiny. V 15.30 až 16 hodin zpívají sbory Pepinno s Adamem u "Tchýně" a "Pivo". Odpočatý Richard se po čtvrté odpolední vrhá k nazpívání songu "Prachy". Pepinno si zazpívá zase s chutí legendární číslo "Veverka", podporován Richardem v refrénech. Spolu zůstávají u mikrofonu i při dozpívání sborů pro "Noční obraz". V 17.15 hodin jde Richard přizpívat ještě jednu verzi pro "Prachy" a Pepinno dozpívá skvělý sbor. A s vokály si oba ve zbytku tvořivé frekvence vyhrají ještě v písničce "Jednou", což je záležitost tvorby do 20 hodin. Kapela si dává do dalšího nahrávání téměř měsíční odstup k domácímu individuálnímu naposlouchání a promyšlení ještě hodně surových nahrávek. Jedenáctka skladeb připravovaného alba však již pomalu skycuje jeho budoucí podobu.

29. března 2015

Jiří Pletánek ve studiu čistí pořízené nahrávky. U šesti skladeb nahrává svůj doprovod na perkuse. Nakonec není při závěrečném mixu použit žádný z těchto tracků.

19. dubna 2015

Kapela se, s výjimkou Adama, schází ve studiu opět po téměř měsíci. Pracuje hlavně Nargy. Po desáté hodině dopolední napřed nahrává sóla do skladby "Střední proud", následuje druhá doprovodná kytara a sóla do písně "Dráček", po 11. hodině přibudou přepracovaná sóla v "Nočním obrazu" a v písni "Prachy". Následně je vyšperkováno "Pivo" druhou doprovodnou kytarou a sólem. Po 12. hodině se točí zdvojené doprovody a sóla do "Tchýně" a sóla do "Veverky". Po přestávce na oběd kolem půl druhé usedne Tomáš Nargy Veselý ke krabičce KAOSSILATOR, aby vdechl skladbě "Ráno" její kouzelný psychedelický zvuk v její instrumentální části. Ještě do půl čtvrté jsou dohrávány kytarové detaily do skladeb "Hamlet", "Jednou" (není použito) a "Veverka". Od 16 do 23.30 probíhá pečlivé mixování a čištění všech 11 nahrávek, kdy členové kapely musejí dělat mnohdy těžká rozhodnutí o tom, co ve výsledné nahrávce zůstane a co nikoliv.

24. dubna 2015

Tomáš Nargy Veselý po zakončení svých nahrávacích prací ve studiu Pavouk znovu ohlašuje písemně svůj odchod ze skupiny jako definitivní, avšak slibuje dodržet smluvní závazky kapely až do 12. září 2015.

3. května 2015

Milan Douda s Jiřím Pletánkem provádějí v Pavouk Records závěrečný mix nahrávek k masteringu.

11. května 2015

Jiří Pletánek vkládá na http://youtube.com skladbu "Dráček", natočenou u něj ve studiu. Kapela přijímá tento fakt zpočátku s rozpaky, protože měla původně v plánu tvrdě eliminovat jakékoliv pokusy úniků nahrávek před termínem vydání alba. "Dráček" tak nechtěně působí jako promo nebo pilotní singl k albu, na jehož vydání Milan Douda s Richardem Musilem usilovně pracují. Nicméně jednoduché video se záběrem na pozvolně se přibližující mixážní pult studia má během jediného měsíce 308 zhlédnutí!

30. května 2015

Po třech měsících práce ve studiu zahajuje kapela letní sezónu živého hraní ve svém oblíbeném varnsdorfském Homegrown-clubu (potřetí během dvou let) společným večerem s velkošenovským dívčím kvartetem Angelic Project. Pro více jak třicítku návštěvníků klubu přehrají Led Sezelim po zvukovce "Slova" celý obsah ještě nevyšlého CD v přesném řazení skladeb na albu: "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", "Jednou", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Pivo", "Tchýně", "Ráno", "Veverka" a po vytleskání jsou v přídavku zahrány ještě písně "Žena z Kámena" a "Dědek". Koncert se zařadil mezi ty nejúspěšnější.

20. června 2015

Jako druzí v jedenáctičlenném poli vystupujících hrají Led Sezelim na Rockovém festivalu v Dobranově, okrajové části České Lípy, u penzionu Na konci, po zvukovce "Slova" standardní playlist podle připravovaného CD, tedy písně "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", "Jednou", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Pivo", "Tchýně", "Ráno", "Veverka". Mezi převážně punkerskými kapelami se Led Sezelim necítí zcela ve své kůži. Zahráli tu dále Wolfs´ Gang (Šluknov), Šašci bez hodnosti (Česká Lípa), Ropucha (Česká Lípa), Rain (Nové Město pod Smrkem), F. A. King (Železný Brod), Enola Gay (Ml. Boleslav), Na Knop Company (Mimoň),  Scream Of The Lambs (Česká Lípa), Osliz (Ralsko), Hallodrn (Chuchelna u Semil).

27. června 2015

Milan Douda oznamuje e-mailem ostatním členům kapely: "Ahoj chlapi, moje nadšení pro LSZ asi dosáhlo svého vrcholu a v září taky končím, ale o co Vás chci poprosit, ať si ten zbytek aspoň trochu užijeme. Zkuste si prosím nacvičit celou desku, ať to zahrajeme aspoň trochu jako na ní - to by mě mohlo ještě zviklat."

2. července 2015

Dokumentární film "Festival Banát 2014" je na světě a ihned autory zveřejněn na https://youtu.be/FW3-0hTc6Q0 a na facebookových stránkách festivalu. Na velice kvalitním dokumentu o legendárním českém festivalu v Rumunsku se podílel tento mezinárodní tým lidí: kamera - Eva Šlosarová, António Pedro Nobre; zvukový mix - Dalibor Mráz; grafické animace - Lukáš Najbrt; produkce - Kateřina Julinková, B17; asistent produkce - Rostislav Szeliga; spolupracovníci producenta - Petr Kantor, Luděk Ondruška; technické vybavení - Art Corner, QQ studio Ostrava; post produkce - Emanuele Ruggiero, Bob Greenyer, Tommaso; post produkce - Maccari Malquori; režie - António Pedro Nobre; scénář - António Pedro Nobre; střih - António Pedro Nobre. Led Sezelim jako kapela jsou ve filmu v čase 30:15 - 32:03 min. a docela, na pódiu s Veverkou a s nákupem chlastu u jedné dobré eibenthálské ženy (paní Bradáčové), dopadli dobře. Pepinno se tam mihne ještě předtím několikrát, mimo jiné s domorodcem Jožkou Weissem, který celou dobu festivalu kapelu věrně doprovázel, a Richard je samostatně v záběru skoro v úvodu na scéně U Medvěda při vystoupení Lucie Redlové a coby fotograf pod pódiem hlavní scény, Nargy pak na procházce po vsi.

5. července 2015

Richard s Adamem nahrávají přes Mixcraft 6 znovu skladbu "Úřednický ráno" z roku 1998  v reggae stylu.

14. a 15. července 2015

Richard a Adam Musilovi dokončují kompozici vlastní zajímavé skladby "České moře" s textem Jiřího Žáčka a nahrávají ji.

16. července 2015

Richard s Adamem nahrávají déle jak dva roky starou skladbu "Jsi můj anděl", na níž se autorsky podílel Míla Kliment a text byl vybrán z básnické sbírky Jacka Kerouaca. 

17. a 19. července 2015

Grafik Tomáš Zima začíná pracovat na obalu očekávaného alba Park Viktoria. Šestiminutová rocková balada "Havran" se smyčcovou aranží, jejíž autorem hudby je Míla Kliment a textu fenomén literatury Edgar Allan Poe, je další domácí studiovou nahrávkou dvojice Richard a Adam Musilovi.

25. července 2015

Milan Douda s grafikem Tomášem Zimou, zvaným Zimič, dokončují v Ústí nad Labem image obalu a  CD alba Park Viktoria. O dva dny později je grafické zpracování zasláno k výtisku a cédéčka ke copyrightu do firmy Dataservis group, spol. s r.o., se sídlem Sokolovská 154 v Praze 8.

27. července 2015

Na svět přichází po celodenním úsilí otce a syna Musilových nahrávka "Odcházím z domova", báseň Josefa Kainara na muziku  Míly Klimenta, v jazzovém nádechu s pěkným saxofonovým sólem uprostřed.

29. července 2015

Pepinno Pech ukončuje svoje angažmá perkussionisty v ústecké kapely Idio & Idio. Krátce na to svá krásná konga prodává.

30. a 31. července 2015

Nahrávka písně "Sám" je dalším společným dílem Richarda a Adama v domácím Mixcraft Home Studiu.

1. srpna 2015

Na KYTLIFESTu u lesního koupaliště v obci Kytlice na Děčínsku přehrají docela slušně Led Sezelim po Krumpáčích jako druzí od 13.30 hodin standardní playlist z nového CD "Park Viktoria", tedy písně "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", "Jednou", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Pivo", "Tchýně", "Ráno", "Veverka", doplněný v nastavené části koncertu osvědčenými čtyřmi "devadesátnickými" peckami v pořadí "Rybí plíce", "Dveře", "Žena z Kámena" a "Dědek". Pro přibližně 250 návštěvníků 2. ročníku tohoto pohodového woodstockého festiválku, střeženého neskutečným množstvím členů ochranky, dále zahrály tyto kapely: Už jsme doma (Praha), Metalinda (Slovensko - Bratislava), Atari Terror a Apple Juice (Praha), JB-Kings Of Dirty Rock´n´roll (Slovensko - Banská Bystrica), Vision Days (Brněnec u Svitav), Krumpáče a The Viv (Praha).

3. srpna 2015

CD "Park Viktoria" je na světě a vychází v nákladu 150 kusů s těmito 11 písněmi: "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", "Jednou", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Pivo", "Tchýně", "Ráno", "Veverka". Je to první regulérní studiové album skupiny po 18 letech.

8. srpna 2015

Skvělá narozeninová "Rock party for the 50th birthday of Richard", spojená s křtem nového alba Park Viktoria, které se zúčastnili v děčínském Bodenbachu kromě asi 50 fanoušků jako hosté také dva bývalí členové kapely, bubeník Honza Gorej a kytarista Lojza Bělota. Hlavní část koncertu po 20. hodině měla tento scénář: "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", křest CD asistentem kmotra Zdeňkem Pěnkavou a kmotrem alba Vlastíkem Pažourkem. Koncert dále pokračoval písněmi "Jednou", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Pivo", "Tchýně", "Ráno", "Veverka". Po půlhodině se pokračovalo dalším setem v pořadí "Sám", "Žena z Kámena", "Slova", "Dveře", "Magické noci". Pak tříčlenná sestava Pepinno - Richard (bg) - Lojza (g) zavzpomínala pár okamžiků na 90. léta a předvedla improvizované variace písní "Ze života pařezů" a "Sunshine Of Your Love". Kapela s Honzou Gorejem za bicími a s Pepinnem u doprovodné akustické kytary pokračovala dalšími převzatými písněmi v repertoáru. Stačila však odehrát pouze upravenou verzi "Born To Be Wild", skladby "Nebeská brána" a "Kokain", načež přesně s půlnocí do podniku vstoupila dvojice strážníků městské policie a produkci pro roztančené publikum rázně ukončila s poukazem na rušení nočního klidu v tropické noci.

23. srpna 2015

Píseň "České moře" má svoji koncertní premiéru, ovšem v podání skupiny Dr. Jane, a to na akci "Malá Paříž" v Teplicích, v altánu u Zahradního domu.

31. srpna 2015

Adam Musil vydává na vlastní studiové značce Musil Records své první EP, nazvané "Mash-Up-Rooms". Pozoruhodná kolekce, na hony vzdálená současnému stylu Led Sezelim, obsahuje sedm skladeb, z toho šest instrumentálních na baskytaru s hojným využitím elektroniky v programu Mixcraft 6, a jednu ledsezeliovskou píseň "České moře", zpívanou Richardem Musilem. Dále jsou tady "Sky Traveller", "Meridian", Purple Beatz", "Atomic Pinneaple", "Meadow Ambient" a "Aridia".

5. září 2015

Kapela dostává po roce audiozáznam svého vystoupení z Mnichova Hradiště, natočený techniky České televize. Materiál je zatím odložen jako nepoužitelný, ačkoliv zvuková kvalita záznamu je vynikající, je ve stopách a skladby by šly upravovat.

12. září 2015

K akci "Loučení s létem a ohňová show" v Jílovém u Děčína na nádvoří zámku přispěli od 19 hodin po skupině KK Band Honzy Masojídka a před jílovským Jack Russell Bandem také Led Sezelim svým standardním deskovým setem "Hamlet", "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Dráček", "Jednou", "Oči ve tmě", "Noční obraz", "Prachy", "Pivo", "Tchýně", "Ráno", "Veverka". Z celkových asi 250 návštěvníků se dala v polovině úspěšného vystoupení kapely zhruba dvacítka mladých pod pódiem do slušného pohybu. Skupina ihned po vystoupení složila aparaturu do dvou aut a zamířila do Varnsdorfu, kde od 23 hodin zahrála v myslivecké chatě Bažantnice třem desítkám lidí u příležitosti 50. narozenin jejich varnsdorfského skalního fanouška Pavla Hyrmana. V prvním setu zaznělo stejných jedenáct písní jako v Jílovém a po půlhodinové přestávce byl přidán druhý set, zahájený pěknou instrumentální improvizací vč. kaossilátoru nazvanou prostě "Led Sezelim", po níž zazněly skladby "Dědek", "Dveře", "Žena z Kámena" a "Slova" a vystoupení vyvrcholilo dvěma téměř desetiminutovými instrumentálními variacemi, již bez unaveného Richny, který odzpíval obě vystoupení toho večera s vypětím všech sil po právě doléčovaném zápalu plic.

18. září 2015

V Bodenbach baru se koná akce OHUSCE No. 9 (Otevřená hudební scéna) Děčín, pořádaná pravidelně měsíčně Janou Víchovou. Kromě tří účinkujících je hlavním hostem večera Dr. Jane, která opět hraje "České moře", a to dokonce dvakrát. Při závěrečném jamování na konci večera je přizván na jeviště i Richard Musil, který za doprovodu Adama Musila na kytaru, Evy Musilové na housle a baskytaristky Andrey Slížkové interpretuje ledsezeliovské volné úpravy "Dráček" a "Oči ve tmě".

19. září 2015

Další rozlučková akce s létem, tentokrát v Postoloprtech na Lounsku v zámecké zahradě, nazvaná "Ahoj, léto! aneb Psí den". Jak uvedlo srpnové vydání Zpravodaje města Postoloprty ve zvacím článku, "kromě dětských pořadů, atrakcí a hudby (Proxima, New Rebels, Led Sezelim), se představí psí tanečníci, akrobati, závodníci a jiní šikulové". Led Sezelim vystoupili od 15.45 hodin ve dvou blocích  do 17 hodin pro asi 100 lidí. V prvním bloku bylo komplet přehráno CD "Park Viktoria", po dvacetiminutové přestávce kapela ještě přidala písně "Slova", "Dědek", "Dveře", "Rybí plíce", "Žena z Kámena" a na závěr opět instrumentálku "Led Sezelim" (jako ve Varnsdorfu). Kapela zde získala slušný honorář na cestovní výlohy a občerstvení ve výši 4505 Kč čistého.

26. září 2015

"Zloděj", zkomponovaný dvojicí Míla Kliment a Richard Musil už v srpnu 2012 a následně i desetkrát koncertně hraný, je autorkou textu Evou Musilovou na žádost Richarda přetextován, a tak se z původní zlodějské společnosti do obsahu písně dostává zcela nepolitický "Zloděj snů", vlámající se do myšlenek lidí. Skladba je ten den duem otec-syn nahrána v domácím Mixcraft Home Studiu.

28. října 2015

Adam s Richardem přemíchávají píseň "Zloděj snů" a do balady "Havran" dohrávají smyčce v posledních dvou slokách s bustrovanou kytarou.

30. října 2015

Skladba "Kdybych" s upraveným českým textem rané písničky "If" basisty Pink Floyd Rogera Waterse, avšak s vlastní ledsezeliovskou hudbou, je další nahrávkou, pořízenou v domácím Mixcraft Home Studiu.

7. listopadu 2015

Adaptace jihočeské lidové písně "Vy hvězdičky" má být osmou společnou nahrávkou jediné momentálně tvůrčí dvojice Led Sezelim, Adama a Richarda. V úvodní frekvenci je nahrána v Mixcraftu flétna. 

15. listopadu 2015

Adam Musil v den svých narozenin dokončuje po třech měsících nahrávku písně "Líska". Ta vychází ještě ten den jako singl skupiny Dr. Jane. Je to od roku 2006, kdy vyšlo poslední album "Jenom tvar", první vydaná skladby kapely v novodobém obsazení. Píseň je vložena na webové stránky http://bandzone.cz/drjane .

3. prosince 2015

V děčínském týdeníku Princip vychází pozvánka na sobotní koncert "Mikulášská rocková nadílka" v Bodenbachu s téměř vtipnou replikou na závěr: "...zlobivé i hodné děti všech věkových kategorií jsou vítány!".

4. prosince 2015

Ve všech severočeských mutacích Deníku, toho času nejkupovanějších novin v republice, vychází na stránce Kultura regionu celkem dobrá recenze Radka Strnada na album "Park Viktoria", sice s několika drobnými nepřesnostmi, zato však současně pod velkým titulkem "Led Sezelim zve na čertovský rock" jako pozvánka na poslední koncert skupiny v roce 2015, a na další plánované zimní koncerty v Ústeckém kraji. Za nejlepší skladbu alba je označen "Noční obraz". Adam Musil večer nahrává základní kytaru do skladby "Vy hvězdičky".

5. prosince 2015

Velmi vydařená tečka za dalším náročným rokem kapely, Mikulášská rocková nadílka v Bodenbach baru v Děčíně-Podmoklech, pro téměř padesátku návštěvníků. Led Sezelim přehráli úspěšný albový set, v jediném přídavku pak čekalo na posluchače milé překvapení v premiérovém uvedení skladby "České moře" zazpívané Janou Drvoštěpovou, instrumentálně hrané oběma baskytaristy a bubnované Nargym! Jako hlavní host večera vystoupila vynikající novoborská kapela Green Pig. V závěrečném jam session zazněly od Led Sezelim mezi několika improvizacemi také znovu píseň "Prachy", a dále "Paralet" od Jasné páky, "Magické noci" od Plastic People Of Universe a katapultovské "Svobodárna" a "Někdy příště", zpívané Pepinnem a bubnované Honzou Gorejem.

18. prosince 2015

Adam Musil dohrává v nové verzi Mixcraftu 7 kytarový doprovod k jihočeské lidovce "Vy hvězdičky". Současně jsou přidány elektrické varhany a smyčcové aranže.

19. prosinec 2015

V předvánoční atmosféře pokračuje nahrávání skladby "Vy hvězdičky". Richard nahrává baskytaru dle svých představ a pak během dopoledne nazpívává zdvojený hlas této majestátní staré písně. Odpoledne už Adam točí rytmiku a kytary další novinkové písně "Džbán".

20. prosinec 2015

Po poledni je píseň "Vy hvězdičky" smíchána.  Ihned se pokračuje na písni "Džbán". Richard opět hraje baskytaru, ve střední části je přihrán gong. Večer Richna píseň hodně komplikovaně nazpívává.

21. prosince 2015

Opravy zpěvu, dohraná sólová kytara v Mixcraftu a závěrečný mix přináší skladbu "Džbán", o které si ale nejsou Adam s Richardem zcela jisti, zda je dokončená.

26. a 31. prosince 2015

Adamův producentský počin, singl "Líska" skupiny Dr. Jane prožívá svůj týden na výsluní. Napřed se umísťuje v žebříčku Bandzone na 5. místě nejposlouchanějších písní předchozího dne, o den později šplhá dokonce na 3. příčku. Třetí den jde znovu na páté místo, ještě na Silvestra a Nový rok se podívá na 4. místo a pak už mezi nejhranějšími písněmi není. Nicméně Dr. Jane vstupuje do roku 2016 na pěkném 47. místě žebříčku kapel Bandzone.

27. a 28. prosince 2015

Kapela má v Mladé Boleslavi u Nargyho dvoudenní workshop bez Pepinna. Aranže skladeb z alba "Park Viktoria" jsou uzpůsobovány tak, aby byly pokud možno co nejvěrněji zahrány také živě na koncertech. Zkouší se také nový materiál, písně "České moře", "Racek a děti", instrumentálka "Led Sezelim", jednu novou píseň, zatím bez textu a názvu, a také je rozpracována pro živé hraní skladba "Sám".

30. prosince 2015

Vychází lednové číslo časopisu Rock & All, v němž je recenze Petra Korála na album "Park Viktoria". Autor v níž nešetří chválou. Zaujaly ho zejména skladby "Střední proud aneb píseň zmateného voliče", "Veverka" a také experimentátorské "Ráno". Na kapelu si už od 90. let velmi dobře pamatuje, což i zmiňuje v úvodu. Článek s fotografií titulní strany cédéčka je umístěn na dvojstraně v sousedství recenzí na nová alba např. Erica Claptona či Neila Younga.

31. prosince 2015

Statistika roku 2015 vypadá takto: oficiální webové stránky Led Sezelim www.ledsezelim.estranky.cz byly navštíveny dohromady 82.718x. Nejnavštěvovanější byla opět rubrika "Koncerty odehrané" (s 1087 návštěvami), nejsledovanější složkou fotografií "Obaly alb Led Sezelim" (3701x). V roce 2015 odehráli Led Sezelim 12 vystoupení, z toho 8 mimo město Děčín.

Žebříček 10 nejposlouchanějších skladeb Led Sezelim v .mp3 formátu na webu http://bandzone.cz v roce 2015 vypadá takto:

1. "Už toho mám dost" 19053x, 2. "Touha" 14525x, 3. "Mně se líbí (promovaní)" 12994x, 4. Dědek / Heartbreaker 12045x, 5. "Mobydick / Povedená dvojka" 11429x, 6. "Dveře" 11393x, 7. "V jedné chvíli" 10236x, 8. "Žena z Kámena" 9892x, 9. "Na vlnách Českého rozhlasu" 9648x, 10. "Dům ztracených her" 8587x. Celkem bylo 82 zveřejněných skladeb Led Sezelim (na 4 úložištích) přehráno posluchači 348.088x.

V žebříčku popularity "The Best of Bandzone.cz TOP 100 kapel" figurují Led Sezelim v roce 2015 na 84. místě z celkových 39.575 registrovaných skupin!!!  

Úspěšnost z celkových 64 videí, umístěných na http://youtube.com , je co do počtu zhlédnutí následující:

1. "Už toho mám dost" 1353x, 2. "Tchýně" 1231x, 3. "V jedné chvíli" 1199x,  4. "Mobydick" 1168x, 5. "Dráček" (Pavouk Records) 1166x, 6. "Holky pod kopcem" 1152x, 7. "Dědek" (původní klip z roku 1995) 1085x, 8. "Touha" 1061x, 9. "Slunce" 1043x, 10. "Odrhovačka o plavbě Titanicu" 1035x, 11. "Song znaveného maséra" 1006x, 12. "Véna" 975x, 13. "Hamlet" 957x. Celkem byla všechna videa zhlédnuta 59.020x, což zabralo odhadem 38 102 minut (cca 26 dní a 11 hod.) sledovanosti, tedy nárůst o 5,60% oproti předchozímu roku (průměrně byla videa Led Sezelim sledována 3:22 minut denně), přičemž program Analytics zjistil, že kromě českých internetových surferů videa Led Sezelim zhlédli v roce 2015 také lidé ze Slovenska, Velké Británie, Rumunska a Španělska. Oproti roku 2014 výrazně klesla sledovanost videí Led Sezelim u mužů. Pouze 11 % návštěvníků byli muži a 89 % ženy.