Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovory, články

Příspěvky

NOVINKOVÉ ALBUM VE VYSÍLÁNÍ - LED SEZELIM: NEMUSÍ, KDO NEMÁ RÁD (RÁDIO GOOD WATER 27.3.2019)

31. 3. 2019

radio-good-water-logo_zkomp.jpg

 

 

Středeční novinka: Děčínská kapela Led Sezelim v těchto dnech vydává album: Nemusí, kdo nemá rád. Křest melodické, nebojím se říct multi-žánrové placky, která v znikala v letech 2016 až 2019 ve studiu Musil Records se uskuteční 13. dubna v ZARABANDA Rockabilly Riders Music Pub Děčín. Do vysílání zařazujeme tři skladby - Kavárenský povaleč (4), Šedobílá labuť (8), Smečky a stáda (11).

Vilém Doležal

Na obrázku může být: uvnitř

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM VYRUKOVALI S NOVÝM ALBEM (ROCK´N´ALL 28.3.2019)

29. 3. 2019

rock-and-all-logo.jpg

 
 
Tři roky po albu V Českém moři - a čtyři roky po de facto debutovém, ale zároveň comebackovém, neboť po delší pauze v činnosti vydaném počinu Park Viktoria - přišla děčínská rocková formace Led Sezelim s novou písňovou kolekcí. CD dostalo název Nemusí, kdo nemá rád a skupina na něm opět klade důraz mj. na kvalitní texty, takže polovinu desky tvoří zhudebněné básně Jiřího Dědečka, Jiřího Žáčka, Václava Hraběte a Josefa Kainara.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 1

TIP NA VÍKEND: LED SEZELIM ZAZNÍ PŘEDLICEMI (DENÍK 22.3.2019)

22. 3. 2019

Deník

Ústí nad Labem - Sobota 23. března, 20 hodin, Moto Club Garage, vstupné je 100 korun.

   dsc04361-.jpg                                                                
 
 
 
                                                                                                                                                                                       Led Sezelim. | Foto: Libor Novotný
                 
 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM OSLAVÍ V DĚČÍNĚ 25 LET (ROCK´N´ALL 17.5.2018)

1. 6. 2018

rock-and-all-logo.jpgled-sezelim-2018-01-13_zkomp.jpg

Rockoví, a k domovskému Děčínu velmi patriotičtí, se smyslem pro humor a sebeironii. Tak lze charakterizovat členy kapely Led Sezelim. Žánrově podrobněji do hudebních škatulek téměř nezařaditelní, to pro pestrost svojí tvorby a apetitu stále experimentovat.

Muzikanti současné sestavy, i s hostujícími bývalými členy, proběhnou v pátek 18. května 2018 v největším děčínském klubu Le Garage Noir přesně na den pomyslnou cílovou (?) páskou svého pětadvacetiletého maratónu o hudební existenci. Přijďte si užít pořádný mejdan s 25 nějvětšími peckami, které vybrali v anketě sami fanoušci, a zavzpomínat na rozpuk svobodné alternativní scény na počátku 90. let!!! Prvních pětadvacet příchozích obdrží ke vstupence jako dárek zdarma některé z posledních CD alb skupiny.

Redakce

 

 

ČTVRTSTOLETÍ BUDE SLAVIT LED SEZELIM. PŘIJĎTE (DENÍK 11.5.2018)

12. 5. 2018

Deník

Děčín - Máte rádi nefalšovaný bigbít, který si na nic moc nehraje a prostě baví sebe i ostatní? Pak tu máme tip pro vás.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

25 LET LED SEZELIM (KULTURNÍ MĚSÍČNÍK ENTER DC 2.5.2018)

3. 5. 2018

logo-enterdc.jpg

  25letenterfoto.jpg

Rockoví a k domovskému Děčínu velmi patriotičtí, se smyslem pro humor a sebeironii. Tak lze charakterizovat členy kapely Led Sezelim. Žánrově podrobněji do hudebních škatulek téměř nezařaditelní, to pro pestrost svojí tvorby a apetitu stále experimentovat. Muzikanti současné sestavy i s hostujícími bývalými členy proběhnou v pátek 18. května 2018 v děčínském klubu Le Garage Noir přesně na den pomyslnou cílovou páskou svého pětadvacetiletého maratónu o hudební existenci. Když si kdysi společně jen tak nezávazně přehrávali své nové hudební motivy, určitě netušili, že tahle "chvilka" vydrží kapele s legračním a lehce parodujícím názvem celých pětadvacet let. A právě jednoho z původního trojlístku, Richarda Musila, jsme se zeptali, jaké byly začátky a poslední roky, jaké budou oslavy výročí kapely, zda do budoucna ještě něco plánují nebo zda květen bude definitivní tečkou za jejich působením.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM DORAZILI KE ČTVRTSTOLETÍ SVÉ EXISTENCE (ROCKPALACE.cz, 23.4.2018)

23. 4. 2018

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍT

Když si kdysi společně jen tak nezávazně přehrávali své nové hudební motivy, určitě netušili, že tahle „chvilka“ vydrží kapele s legračním a lehce parodujícím názvem celých pětadvacet let. A právě jednoho z původního trojlístku, Richarda Musila, jsme vyzpovídali o tom, jaké byly začátky, jaké budou oslavy výročí kapely, zda do budoucna ještě něco plánují, nebo zda květen bude tečkou za jejich působením.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM OSLAVÍ SVÉ ČTVRTSTOLETÍ S ROCKEM (ROCKPALACE.cz , 16.4.2018)

17. 4. 2018

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍT

Rockoví, a k domovskému Děčínu velmi patriotičtí, se smyslem pro humor a sebeironii. Tak lze charakterizovat členy kapely Led Sezelim. Žánrově podrobněji do hudebních škatulek téměř nezařaditelní, to pro pestrost svojí tvorby a apetitu stále experimentovat. Muzikanti současné sestavy, i s hostujícími bývalými členy, proběhnou v pátek 18. května 2018 v největším děčínském klubu Le Garage Noir přesně na den pomyslnou cílovou (sic?) páskou svého pětadvacetiletého maratónu o hudební existenci. Přijďte si užít pořádný mejdan s 25 nějvětšími peckami, které vybrali v anketě sami fanoušci, a zavzpomínat na rozpuk svobodné alternativní scény na počátku 90. let!!! Prvních pětadvacet příchozích obdrží ke vstupence jako dárek zdarma některé z posledních CD alb skupiny. www.ledsezelim.estranky.cz

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

ROZHOVOR S KAPELOU LED SEZELIM (ROCKPALACE.CZ, 5.4.2017)

6. 4. 2017

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍTprofilkalsz2017.jpg

Když se řekne Děčín, mnohým z vás se pravděpodobně vybaví přístav nebo silná basketbalová tradice či snad rodiště slavného českého fotbalisty Vladimíra Šmicera. Co se týče muziky, spousta z vás si jistě představí legendární přehlídku Děčínská Kotva. V roce 1993 zde vznikla rocková kapela se zajímavým názvem, a to Led Sezelim. Tato kapela již v příštím roce oslaví svých 25 let na scéně. Co všechno plánují do budoucnosti a chystají v roce svých oslav a také jak se jim připravovalo jejich poslední CD jsme si povídali s frontmanem této kapely Richardem Musilem i ostatními členy.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

PŮL LEDU SE ZELIM SE KOUPE V ČESKÉM MOŘI (OBČASNÍK OHUSCE č. 2/2017, 17.2.2017)

25. 2. 2017

ohusce-logo.jpg

 

Na začátku byla pěkná básnička Jiřího Žáčka, která kapele přišla pod ruce jakoby zázrakem ve chvíli, kdy s vhodným novým hudebním motivem v červnu 2015 právě pracovali oba tehdejší baskytaristé Led Sezelim, Adam Musil a Milan Douda. Tak vzniklo České moře.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 2