Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZELÍ A VEPŘOVÉ ANEB NA JAŘE SNAD... (ANALFABET 1996)

8. 4. 2012

logo_analfabet.jpg

ZELÍ A VEPŘOVÉ ANEB NA JAŘE SNAD...

LED SEZELIM patří k Děčínu tak, jako zelí k vepřovému. A proto mě zaskočila zpráva o jejich rozpadu, která po Děčíně začala kolovat. Zeptal jsem se proto jednoho ze zakládajících členů Rychny Musila, jak to v současné době s nimi vypadá.

„Je pravda, že na jaře roku 1996 odešel doprovodný kytarista Lojza Bělota, protože dvě kytary už nebyly třeba a byly tam i nějaký osobní problémy," vysvětluje důvody určité krize v kapele Rychna Musil. "V létě téhož roku odešel ze skupiny z rodinných důvodů bubeník Pepa Pech. Se sháněním náhrady jsme neměli vážnější problémy. Za bicí soupravu se po třech letech vrátil Honza Gorej, který patřil mezi spoluzakladatele skupiny a dokonce i vymyslel její název.“

Od druhého dema, které vyšlo na podzim 1995, se o LED SEZELIM moc nepsalo a vůbec o nich nebylo moc slyšet, ale po celou dobu nezaháleli. Kapela za tu dobu odehrála zhruba dvacet koncertů po českých a německých městech (3x Drážďany). Také byla natočena šedesátiminutová videokazeta z německého koncertu v klubu Panzerhof. Na CD Rock Box 2 vyšla píseň "Už toho mám dost". V současné sestavě Kliment – Musil – Gorej skupina zatím nekoncertuje, nicméně připravuje nový repertoár.

LED SEZELIM dostali od nejmenované pražské gramofonové firmy nabídku k nahrání několika snímků pro CD. V současné době vyšla již třetí demokazeta, která se jmenuje „V příštím století snad...“. Je složena z vesměs nových písniček nahraných na koncertech, které nejsou na předchozích kazetách. Je určena nejvěrnějším fanouškům Led Sezelim. Zda má skupina ještě co říci i ostatním posluchačům než těm skalním, se snad ukáže na jaře, kdy hodlají obrazit i pár místních lokálů.

Honza Sláma

Samizdatový časopis ANALFABET, únor 1996

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář